Aktywne filtry

Jesteś w dziale okien dachowych. Znajdziesz tu produkty firm Fakro oraz Velux - dwóch największych na świecie producentów okien dachowych. Dokonaj własnego wyboru - dostępne są okna obrotowe, uchylno-obrotowe, drewniane, plastikowe, drewniano-poliuretanowe i wiele innych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że okno dachowe od zewnątrz zawsze okute jest aluminium w kolorze ciemnoszarym - dotyczy to zarówno produktów Fakro, jak i Velux. Od środka z kolei okno jest drewniane, bądź plastikowe. Pamiętaj, że do prawidłowego zamontowania okna dachowego, konieczne jest dokupienie kołnierza uszczelniającego.

Okna dachowe Fakro

W 1991 roku firma Fakro, będąca polskim producentem okien, zapoczątkowała swoją działalność. Z małej, rodzinnej firmy w przeciągu 30 lat stała się liderem w dziedzinie stolarki okiennej specjalizującej się w produkcji okien dachowych. Swoją popularność zawdzięcza wysokiej jakości produktom wykonanym ze starannie wyselekcjonowanych surowców. Dzięki trwałości, funkcjonalności i estetyce okna tego polskiego producenta zyskały uznanie już w ponad 50 krajach na całym świecie, zaś aż 70% wszystkich wyrobów przeznaczana jest do eksportu poza granice Polski.

Bogata oferta stolarki okiennej Fakro sprawia, że każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla swojego domu – niezależnie od tego, czy są to okna dachowe z roletami, do stropów płaskich czy klasyczne drewniane lub aluminiowo-tworzywowe. W asortymencie producenta dostępne są różne rodzaje okien, takie jak: uchylno-obrotowe preSelect MAX, trzyszybowe okna obrotowe, dwuszybowe okna obrotowe, obrotowe drewniane o podwyższonej odporności na wilgoć, obrotowe Z-Wave lub PCV, okna dachowe superenergooszczędne obrotowe, o podwyższonej osi obrotu, łukowe, wyłazowe i kolankowe, okna do zespoleń nieotwierane, nadstawki i niestandardowe. Od paru lat coraz większą popularnością cieszą się również okna sterowane elektrycznie, przeznaczone do tzw. inteligentnych domów. Szeroki przekrój wymiarów okien dachowych sprawia, że poza standardowymi oknami znajdą Państwo również takie o rzadziej spotykanych rozmiarach. Ponadto firma zajmuje się produkcją akcesoriów do okien dachowych, takich jak: żaluzje, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, zasłony okienne i markizy zewnętrzne, a także akcesoria montażowe do okien dachowych.

W ofercie znajduje się bogaty wybór produktów Fakro w postaci okien dachowych o wymiarach: 55x78 cm, 55x98 cm, 66x98 cm, 66x118 cm, 66x140 cm, 78x98 cm, 78x118 cm, 78x140 cm, 78x160 cm, 94x118 cm, 94x140 cm, 114x118 cm, 114x140 cm oraz 134x98 cm. U nas mogą Państwo liczyć na korzystne ceny okien dachowych od wiodącego producenta stolarki okiennej.

Okna dachowe Velux

Obecna od 1990 roku w Polsce Grupa Velux i inne spółki siostrzane specjalizujące się w stolarce okiennej dachowej należą do duńskiego holdingu VKR. Jest to jeden ze światowych liderów w dziedzinie produkcji stolarki okiennej specjalizującej się w oknach dachowych. Firma inwestuje w nowe technologie zapewniające większe bezpieczeństwo i lepszą wydajność produktów przez długie lata. W ofercie Velux znajduje się bogaty wybór stolarki okiennej: okien dachowych z roletami, do stropu płaskiego i do poddaszy, a także okna do zdalnego sterowania przeznaczone do montażu w inteligentnych domach. Wszystkie dostępne są zawsze w trzech wariantach: Standard, Standard Plus i Premium. Oferta stolarki okiennej obejmuje: drewniane lub drewniano-poliuretanowe okna dachowe z górnym otwieraniem, okna dachowe drewniane lub drewniano-poliuretanowe z dolnym otwieraniem, a także szeroki asortyment rolet wewnętrznych i zewnętrznych, żaluzji, markiz okiennych, moskitier oraz zestawów izolacyjnych do okien.

W ofercie velno.pl znajduje się bogaty wybór aranżacji okiennych Velux, takich jak: moskitiera Velux ZIL 0000 SWL biały, markiza Velux MHL 5060, roleta Velux DKL oraz roleta Velux RHZ lub RHL.

Rodzaje okien dachowych – Jakie wybrać?

Najczęstszym dylematem przy wyborze okien dachowych do domu jest to, jaki rodzaj wybrać, żeby był jednocześnie funkcjonalny, wygodny w użytkowaniu, dostosowany do projektu poddasza oraz nie zajmował dużo miejsca w przypadku otwierania bądź zamykania. Istotną rolę odgrywają również materiały, z jakiego okno zostało wykonane oraz jego funkcje. Nie bez znaczenia pozostaje też cena okien dachowych przy jednoczesnym zachowaniu ich wysokiej jakości, gdyż dobrze dobrane okna to inwestycja na lata.

Pierwszym problemem, z jakim spotyka się osoba wybierająca okna, jest sposób ich otwierania – do góry lub do dołu. Okna dachowe z górnym uchwytem otwierającym umożliwiają ich wygodne otwieranie i zamykanie w przypadku, kiedy poniżej ustawione są meble. Polecane są do pomieszczeń ze ścianką kolankową nieprzekraczającą 130 cm. Z kolei okna z klamką umiejscowioną w dolnej części okna stosuje się w przypadku pomieszczeń ze ścianką kolankową powyżej 130 cm, co umożliwia proste otwieranie wysoko zamontowanych okien dachowych. Kolejną kwestią jest to, czy okno powinno być otwierane ręcznie, czy też zdalnie przy pomocy aplikacji na telefon. Coraz więcej osób zaczyna decydować się na budowę domów inteligentnych i to właśnie z myślą o nich wiele firm, takich jak Fakro czy Velux, przygotowuje ofertę elektrycznych okien obsługiwanych zdalnie. W zależności od potrzeb domowników należy również rozważyć kwestię okien dachowych drewnianych oraz PCV.

Jeśli poszukują Państwo okna estetycznego i wytrzymałego, jednak wymagającego regularnej konserwacji, dobrym rozwiązaniem będą okna drewniane. Z kolei jeśli cena okna dachowego ma być bardziej ekonomiczna, zaś samo okno łatwe do utrzymania w czystości i niewymagające konserwacji, warto postawić na PCV. W ofercie velno.pl znajdują się także okna specjalnego przeznaczenia: do domów pasywnych, antywłamaniowe, oddymiające i wiele innych. W przypadku, kiedy ważne jest jak najlepsze zapobieganie utracie ciepła podczas ogrzewania budynku, sprawdzą się okna energooszczędne, polecane do poddaszy zimnych, łatwo tracących ciepło. Z kolei dla osób lubiących ciszę i spokój dobrym rozwiązaniem będą modele minimalizujące poziom hałasu (np. odbijających się od szyby kropli deszczu). W celu zabezpieczenia budynku warto wybrać znacznie trwalsze okna antywłamaniowe, których system został skonstruowany tak, aby utrudnić potencjalnym złodziejom uszkodzenie go łomami czy nawet elektronarzędziami. Okna oddymiające będą dobrą propozycją do wnętrz, w których ryzyko pożaru czy zadymienia jest znacznie wyższe (np. ogrzewanych kominkiem).