Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 437,00 zł - 8 579,00 zł

Rozmiar

Rozmiar

Maksymalna wysokość pomieszczenia

Maksymalna wysokość pomieszczenia

Schody strychowe nożycowe

Jest 11 produktów.

Aktywne filtry

Zalety schodów strychowych nożycowych

Jeżeli szukasz oryginalnych i funkcjonalnych schodów strychowych schody nożycowe będą dla ciebie. Jedną z najważniejszych zalet jest metalowa konstrukcja drabiny, której dopuszczalne obciążenie to 200 kg. Schody strychowe nożycowe LST sprzedawane są w zestawie:

  • kątowniki montażowe

  • listwy wykończeniowe LXL

  • schody strychowe

Kupując schody strychowe w takim zestawie kupujemy wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne do montażu. Jednym z najważniejszych atutów schodów strychowych nożycowych jest bardzo mała odległość zamachowa, która dla wszystkich wymiarów wynosi tylko 150 cm. W drewnianych schodach segmentowych w tym samych rozmiarach ta odległość jest znacznie większa, przez co w przypadku niewielkich pomieszczeń może sprawiać, że nie będzie można rozłożyć drabinki.

Jak wytrzymałe są schody strychowe nożycowe?

Wytrzymałość schodów strychowych dla wielu klientów jest jednym z głównych kryteriów zakupowych. Produkt, który ma posłużyć przez wiele lat musi być bardzo wytrzymały oraz wykonany z wysokiej jakości materiałów. Drabina schodów strychowych nożycowych wykonana jest z wysokiej jakości metalu, który potrafi wytrzymać nacisk, aż 200 kg. Całość drabiny składa się z oddzielnych segmentów połączonych w całość, dzięki czemu możemy wymienić zniszczone segmenty. Skrzynia schodów strychowych wykonana jest z impregnowanego drewna sosnowego, które idealnie sprawdza się jako podstawa całej konstrukcji.

Schody strychowe nożycowe czy segmentowe?

Różnica pomiędzy tymi rodzajami na pierwszy rzut oka, może wydawać się niewielka jednak prawda jest nieco inna. Schody strychowe nożycowe sprzedawane są w zestawie z wszystkimi niezbędnymi do montażu akcesoriami. W przypadku schodów segmentowych niestety wszystkie dodatki należy dokupić osobno. Kolejnym atutem przemawiającym na stronę z schodów nożycowych jest niewielka odległość zamachowa oraz możliwość wydłużenia drabinki schodów - w przypadku schodów segmentowych możemy ją co najwyżej skrócić.

Jak wydłużyć/skrócić drabinę w schodach strychowych nożycowych?

Standardowo schody strychowe nożycowe są przystosowane do wysokości pomieszczenia 250-280 cm. Drabina w schodach nożycowych LST oraz LSF może zostać wydłużone o maksymalnie dwa stopnie lub skrócona o jeden stopień, co pozwala uzyskać wysokości:

  • odjęcie jednego stopnia = 230-250 cm

  • dodanie jednego stopnia = 280-300 cm

  • dodanie dwóch stopni = 300-330 cm

Wraz z dodawaniem stopni zwiększa się również odległość zamachowa:

  • jeden stopień 150 cm -> 160 cm

  • dwa stopnie 150 cm -> 170 cm

  • odjęcie jednego stopnia 150 cm -> 140 cm

Dodając lub odejmując stopnie należy pamiętać o ich szerokości, ponieważ dla każdego rozmiaru schodów, szerokość drabiny jest inna.