Schody strychowe 70x120

Jest 15 produktów.

Aktywne filtry


Schody strychowe 70x120 - jaki otwór?

Chcąc zamontować schody strychowe o rozmiarze 70x120 cm należy przygotować otwór, o takich samych wymiarach. Zewnętrzny wymiar rzeczywisty skrzyni dla schodów drewnianych jest równy 68x118,4 cm, a dla schodów nożycowych wynosi on 69 x 119,4 cm. Mniejszy wymiar rzeczywisty pozwala nam na łatwe umieszczenie schodów w otworze 70x120, który przygotowaliśmy.

Szczelinę, która powstała pomiędzy skrzynią a sufitem, można dodatkowo ocieplić pianką poliuretanową lub wełną. Stosując taki sposób izolacji znacząco zmniejszymy utraty ciepła w naszym domu.Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie dedykowanego zestawu Fakro LXD składającego się z impregnowanej wełny owczej oraz dwóch fartuchów paroszczelnego i paroprzepuszczalnego.

Czy wymiar 70x120 będzie wystarczający?

Najpopularniejszym wymiarem wyłazów strychowych jest właśnie wymiar 70x120cm.

Rozmiar ten w zupełności wystarczy na wniesienie na poddasze średniej wielkości kartonów czy też świątecznej choinki.

Z doświadczenia wiemy, że uniwersalny wymiar schodów strychowych 70x120 pozwoli na swobodne użytkowanie każdej osobie, bez względu na jej posturę czy wzrost. Szerokość oraz długość stopni w drabinie umożliwiają pewne i stabilne wejście na poddasze.

Schody strychowe Fakro 70x120

Nieużytkowe poddasze to świetna przestrzeń do przechowywania zbędnych nam rzeczy, takich jak choinka bożonarodzeniowa, czy wiele innych przedmiotów. Ważne jest by wejście na strych było komfortowe i bezpieczne, dlatego najlepszym rozwiązaniem są schody strychowe Fakro, których solidne wykonanie i wytrzymała konstrukcja pozwolą na bezproblemowe użytkowanie.

Schody strychowe drewniane są wykonane z impregnowanego drewna sosnowego, które cechuje się wytrzymałością oraz estetycznym wyglądem. Segmentowa drewniana drabina jest bardzo lekka, dodatków dzięki zastosowanym zawiasom jej składanie czy rozkładanie to czysta przyjemność. Każde schody w wymiarze 70x120 są wyposażone w poręcz, czarne stopki chroniące podłogę przed porysowaniem oraz drążek, który pomoże nam otworzyć białą klapę schodów.

Nożycowe schody strychowe są bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli zależy nam na na wnoszeniu ciężkich przedmiotów na poddasze, ich metalowa drabina potrafi udźwignąć ciężar aż do 200 kg. Metalowa konstrukcja schodów jest wykonana z wysokiej jakości stali szlachetnej, która w przeciwieństwie do drewna jest odporna na wilgoć czy różnego rodzaju uszkodzenia.

Jakie dodatki do schodów wybrać?

Kupując schody strychowe Fakro, należy pamiętać o dodatkach takich jak listwy wykończeniowe LXL, których zadaniem jest ukrycie szczeliny pomiędzy sufitem a schodami. Listwy wykończeniowe można z łatwością zamontować na schodach strychowych Fakro 70x120, jak i na schodach o innych wymiarach. Dodatkowo warto dokupić:

  • kątowniki montażowe LXK - ułatwiające montaż i wypoziomowanie schodów

  • zestaw izolacyjny LXD - pozwala na dodatkowe docieplenie schodów