Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 052,00 zł - 2 075,00 zł

Rozmiar

Rozmiar

Maksymalna wysokość pomieszczenia

Maksymalna wysokość pomieszczenia

Schody strychowe energooszczędne

Jest 47 produktów.

Aktywne filtry

Czy warto inwestować w energooszczędne schody strychowe?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto decyduje się na montaż schodów strychowych. Izolacja termiczna strychu jest bardzo ważna w kontekście oszczędności energii w domu. Niezależnie czy strych jest ocieplony utrata ciepła zawsze będzie występować w mniejszym lub większym stopniu. Dlatego bardzo ważne jest by schody strychowe były energooszczędne. Dzięki temu ograniczymy utratę ciepła w domu a nawet zaoszczędzimy na rachunkach za ogrzewanie.

Które schody strychowe ciepłe wybrać?

To czy schody strychowe są energooszczędne jest uwarunkowane współczynnikiem przenikania ciepła, grubością klapy oraz ilością uszczelek. Producent Fakro klasyfikuje trzy modele jako supertermoizolacyjne, energooszczędne:

  • LWT

  • LWT Passive House

  • LTK Energy

Schody strychowe LWT Passive House to energooszczędne rozwiązanie przeznaczone do domów pasywnych. Charakteryzują się bardzo wysoką energooszczędnością dzięki ośmiocentymetrowe klapie z której, aż 7,4 cm to izolacja termiczna. W energooszczędnych schodach strychowych LWT Passive House zastosowano specjalny zestaw izolacyjny, który eliminuje mostki termiczne. Jest to najcieplejsze rozwiązanie oferowane przez Fakro. Standardowe schody strychowe LWT różnią się od schodów w wersji Passive House tylko innymi wymiarami i brakiem specjalnego zestawu izolacyjnego. Konstrukcja, grubość klapy czy ilość uszczelek pozostaje taka sama.

Jeżeli poszukujemy niedrogich schodów strychowych a zależy nam na wysokiej izolacji termicznej najlepszym rozwiązaniem będą schody strychowe LTK Energy.

Energooszczędne schody strychowe a standardowe - różnice

Standardowe schody strychowe to najbardziej budżetowe rozwiązanie, co za tym idzie - są nie są energooszczędne. Współczynnik przenikania ciepła wynosi tylko 1,1 co nie jest najlepszym wynikiem. Schody strychowe ciepłe mają, aż o 50% lepszy współczynnik przenikania ciepła. Poza parametrami termicznymi, znacząca różnica występuje w parametrach technicznych. Grubość klapy w standardowych schodach LWK to tylko 3,6 cm, z kolei modelu LWT to aż 8 cm. Poza tymi różnicami schody te są praktycznie takie same. Wszystkie modele są wyposażone w czerwoną poręcz, drążek do otwierania schodów, biała kapa, oraz w schodach 3-segmentowych plastikowe czarne stopki, które zapobiegają rysowaniu się podłogi (w schodach 4-segmentowych należy dokupić je osobno)

Akcesoria do schodów strychowych energooszczędnych

Lista dodatkowych do schodów strychowych jest bardzo długa. Dzięki dodatkom do strychowych możemy je spersonalizować pod własne potrzeby. Jednym z najlepszych dodatków, który możemy dodatkowo dokupić do schodów strychowych energooszczędnych to zestaw izolacyjny LXD. Zadaniem tego zestawu jest ocieplenie całej skrzyni schodów oraz zminimalizowanie utraty ciepła. Jeśli potrzebujesz pomocy przy doborze dodatków do twoich schodów strychowych to chętnie ci doradzimy.