Filtruj według

Cena

Cena

 • 269,00 zł - 2 181,00 zł

Markizy do okien Fakro

Jest 7 produktów.

Aktywne filtry

Markizy do okien dachowych Fakro - idealnie rozwiązanie na upalne dni

Nagrzewanie się pomieszczeń na poddaszu jest nieodłączną częścią lata. Na szczęście firma Fakro znalazła sposób jak ograniczyć nagrzewanie się pomieszczeń na poddaszu w słoneczne dni. Rozwiązaniem tego problemu są markizy AMZ, których sekret tkwi w materiale, którego zadaniem jest blokowanie promieni słonecznych dzięki czemu szyba okna dachowego się nie nagrzewa. Materiał zastosowany w markizach Fakro to siatka z bardzo drobnymi dziurkami, która chroni okno dachowe, skupia na sobie promienie słoneczne, a dzięki drobnym dziurka w materiale nie ogranicza widoczności na zewnątrz.

Które markizy do okien dachowych Fakro wybrać?

Wybierając markizy AMZ pierwsze co musimy zrobić to wybrać odpowiedni materiał. Do dyspozycji mamy trzy kolory materiału oraz dwa stopnie przyciemnienia:

 • Kolor 089 - przyciemnienie 10%

 • Kolor 090 - przyciemnienie 10%

 • Kolor 092 - przyciemnienie 1%

Jaka różnica jest pomiędzy 10% a 1% przyciemnieniem?

Różnica w stopniu przyciemnienia wpływa wyłącznie na to ile światła przedostaje się do pomieszczenia. Jeżeli nie chcesz by pomieszczenie było bardzo zaciemnione wybierz markizę Fakro AMZ w kolorach 089 oraz 090 a jeżeli zależy ci na tym by w twoi pomieszczeniu było ciemniej wybierz kolor 092.

Stopień przyciemnienia nie wpływa na to jak bardzo nagrzewa się pomieszczenie.

Rodzaje sterowania - Markiza Fakro AMZ

Najpopularniejszą markizą AMZ jest model manualny - obsługujemy ją za pomocą dołączonego w zestawie drążka. Sterowanie manualne nie jest jedynym rozwiązanie. Sterowanie może być:

 • AMZ Wi-Fi - sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji w telefonie, zasilane prądem

 • AMZ Z-Wave - sterowanie odbywa się za pomocą pilota radiowego , zasilane prądem

 • AMZ Solar - zasilanie za pomocą panelu solarnego w markizie, sterowanie za pomocą pilota radiowego

Standardowa markiza AMZ czy AMZ New Line - różnice

Główna różnicą pomiędzy markiza AMZ a AMZ New Line jest skrzynka. W wersji New Line jest ona wykonana aluminium ekstradowanego, co wpływa pozytywnie wpływa na sztywność. Kaseta markizy AMZ New Line wykonana jest bardziej estetycznie niż standardowa. Smukła płaska skrzynia wygląda nowocześnie. Wszystkie tkaniny dostępne są w obu wariantach rolet.

Jak dobrać odpowiednią markizę do okna dachowego Fakro?

By prawidłowo dobrać markizę do okna dachowego Fakro, najważniejsze jest by sprawdzić tabliczkę znamionową okna. Jak to zrobić? Tabliczka znamionowa znajduje się na ramie skrzydła, by ją zobaczyć należy otworzyć okno i na górnym krótszym boku skrzydła powinna znajdować się tabliczka. Z tabliczki jesteśmy w stanie sprawdzić dokładny model okna, wymiary a nawet w przybliżeniu jesteśmy w stanie określić rok produkcji. Gdy już znamy model oraz rozmiar okna możemy sprawdzić czy markizy AMZ będą pasować. Markizy AMZ można montować na oknach:

 • FTP, FTU, FTW

 • PTP

 • FYP proSky

 • FPP preSelect, PPP preSelect

Czy warto kupić markizę AMZ? - zalety

Największą zaletą markiz AMZ jest stosunek efektu - cena. Za niewielką kwotę jesteśmy zapewnić wysokiej jakości ochronę przed upałami. Zastosowanie specjalnej tkaniny skutecznie zacienia pomieszczenie, ale jednocześnie nie ogranicza widoczności na zewnątrz. Kolejnym atutów markiz do okna dachowego Fakro AMZ jest bardzo łatwy montaż - wystarczy prosty śrubokręt do wykręcenia 4 śrub, które później wkręcamy w te same otwory wraz z markizą.

Markizy zewnętrzne Fakro spełniają redukują hałas spadających kropel deszczu. Gdy podczas deszczu mamy zaciągniętą markizę AMZ, krople nie spadaj a bezpośrednio na szybę ale rozbijają się na tkaninie markizy, dzięki czemu zagłuszają spadające krople. Mokra tkanina szybko schnie oraz jest odporna dna wilgoć. Zastosowanie markizy zewnętrznej AMZ jest 8 razy skuteczniejsze niż zastosowanie rolety wewnętrznej.

Sądząc po ilości zalet jaką otrzymujemy po zakupie markizy do okna dachowego AMZ jest to produkt godny uwagi jeżeli chcemy zapobiec nagrzewaniu się pomieszczenia.