Schody strychowe

Jest 137 produktów.

Aktywne filtry

Schody strychowe - wygoda z prostym mechanizmem

Schody strychowe zwykle są mocowane do podłogi górnej. To pozwala je szybko i niemal zupełnie schować. W ten sposób zyskuje się wejście na strych bez wpływu na wygląd pokoju na niższym piętrze i jego wymiary. Założenie schodów to dopiero połowa sukcesu. Najbardziej docenisz je dopiero podczas użytkowania. Wyłazy na strych są stworzone tak, że każdy bez problemu może się po nich przemieszczać. Choć przypominają wyglądem drabinę, to są od niej wygodniejsze, bardziej stabilne i mają cechę nie do zastąpienia. Składają się! Jest to możliwe za sprawą konstrukcji opartej na wytrzymałych sprężynach działających jak wachlarz. W trakcie składania i rozkładania nie ma obaw o zniszczenie - schody są zrobione tak, aby nie ulegały uszkodzeniom. Choć wydaje się to skomplikowane, to złożenie tej konstrukcji nie jest trudne. Możesz więc bez przeszkód, prosto i szybko założyć schody na strych samodzielnie. Ich rozmiar pozwala natomiast znaleźć miejsce na montaż, nawet w niewielkich pomieszczeniach.

Schody strychowe - na co zwrócić uwagę podczas zakupu

Każdy, kto mieszka w domu ze strychem bardzo dobrze wie jak ważne jest komfortowe wejście na strych. Jest to przestrzeń, którą każdy może zagospodarować na własny sposób. W zdecydowanej większości strych jest wykorzystywany jako dodatkowa przestrzeń magazynowa, chowane są tam rzeczy, które wyciągane są raz w roku np. choinka czy pamiątki rodzinne. Dlatego tak ważne jest by wejście na strych było komfortowe i odpowiednio duże.

Najlepszym sposobem na bezproblemowe dostanie się na strych są schody strychowe. Decydując się na zakup odpowiednich schodów strychowych należy skupić się na wielu aspektach by służyły nam przez wiele lat.

Wykonanie schodów strychowych

Sposób w jaki zostały wykonane schody strychowe jest bardzo ważny. Materiały użyte do wykonania schodów strychowych można podzielić na dwa główne: drewno i metal. W większości przypadków skrzynia schodów strychowych jest wykonana z drewna z uwagi na lepsze parametry termiczne niż metal. Drabina schodów strychowych, może być wykonana z drewna, wtedy mówimy o schodach strychowych segmentowych oraz może być wykonana z metalu (głównie stal). W przypadku drabin stalowych możemy podzielić je na tradycyjne segmentowe oraz na nożycowe.

Wymiary schodów strychowych, które pozwolą na komfortowe korzystanie

Na rynku schodów strychowych dostępne jest bardzo wiele wymiarów. Na pierwszy rzut oka ciężko jest stwierdzić, który z wymiarów będzie najbardziej optymalny. Jako firma zajmująca się sprzedażą schodów strychowych z doświadczenia wiemy, że niekoniecznie największy wymiar jest najlepszy. Zdecydowanie najpopularniejszym wymiarem schodów strychowych jest wymiar 70x120. Dla wielu wymiar ten jest wystarczający, ale jeżeli planujesz wnosić na swój strych większe przedmioty może on być dla ciebie niekomfortowy.

Kolejnym ważnym wymiarem jest wysokość pomieszczenia, w którym będą montowane schody strychowe. Wysokość pomieszczenia należy zmierzyć od gotowej podłogi do sufitu. Standardowo schody strychowe segmentowe są przystosowane do wysokości pomieszczenia 280 cm oraz 305cm . Istnieją modele przystosowane do większych wysokości ale najlepiej jest skonsultować się z sprzedawcą.

Schody strychowe Fakro - wybierz takie, jakich potrzebujesz

Nasza oferta na schody strychowe obejmuje wymiary dobre do wielu powierzchni. Większość przeznaczona jest do mieszkań o standardowej wysokości 2,8 m. Nie zapominamy jednak o osobach mieszkających w domu o niestandardowych wymiarach. Jeśli się do nich zaliczasz, sprawdź, jakie jeszcze rozmiary schodów możesz u nas zamówić. Dopasuj także ich szerokość do swoich potrzeb - informacje na ten temat znajdziesz już w nazwach produktów, więc nie musisz daleko szukać. Od razu możesz też zauważyć, że w naszym asortymencie nie wszystkie schody strychowe wyglądają tak samo. Dysponujemy modelami drewnianymi lub metalowymi, a także o różnej szerokości. Znajdź idealne rozmiary i styl pasujący do Twojego domu, aby schody stały się nie tylko użyteczne, ale też stylowe. Aby pokój wyglądał jeszcze piękniej, kup też listwę wykończeniową, która zamaskuje dodatkową konstrukcję. Schody strychowe są produktem, którego cena zaczyna się już od 500 zł, a kończy na prawie 2000 zł. Zależne jest to od Twoich wymagań. Każdy materiał ma inną wartość, a schody strychowe mające różne wymiary, także mają inne ceny. Zachęcamy do wybrania najbardziej funkcjonalnych dla Ciebie. Wszystkie nasze produkty są stabilne i wytrzymałe, więc będą Ci służyć latami, dlatego nie warto na nich oszczędzać.

Czy schody strychowe powinny być ciepłe?

Odpowiedź na to pytanie brzmi “to zależy”. Jeżeli istotne dla ciebie jest by zminimalizować utraty ciepła w domu to warto skupić się na tym by schody strychowe miały jak najlepsze parametry termiczne. Drugim bardzo ważnym aspektem jest o czy twój strych jest ocieplony. W przypadku gdy strych jest słabo ocieplony schody strychowe o dobrych parametrach izolacyjnych to podstawa. Jeżeli twój strych jest ocieplony lub wejście na strych jest z pomieszczenia nieogrzewanego standardowe schody strychowe o podstawowych parametrach będą wystarczające.

Zalety schodów strychowych

Największa zaletą schodów strychowych jest ich wygląd. Biała klapa wtapia się w sufit, co powoduje, że jest praktycznie niewidoczna. Wszystkie schody strychowe zaprojektowane są z najwyższą starannością oraz w uniwersalnym stylu dzięki czemu będą pasować do każdego pomieszczenia. Kolejną zaletą jest wytrzymałość schodów strychowych. Materiały wykorzystane do wykonania schodów strychowych są na tyle wytrzymałe by wytrzymać ciężar dorosłego człowieka z bardzo dużym obciążeniem.