Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 94,00 zł - 2 559,00 zł

Rolety

Jest 22 produktów.

Aktywne filtry

Rolety do okien dachowych

Poddasze bywa często wnętrzem dość niewdzięcznym do aranżacji z uwagi na panującą tam wysoką temperaturę. Rolety na okna dachowe mogą to znacznie ułatwić, ograniczając dostęp promieniom słonecznym i jednocześnie nie pozwalając pomieszczeniom się nagrzewać. Jeśli zdecydujesz się na odpowiednio dopasowany model, z pewnością okażą się bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Rolety na okna dachowe – najlepsze rozwiązanie na poddasze

Przygotowując rozwiązania dla naszych klientów, zawsze staramy się wybierać jedynie te sprawdzone, pochodzące od cenionych producentów. W naszej ofercie mamy do wyboru rolety do okien dachowych marki Velux, a także Fakro. W zależności od swoich preferencji możesz wybrać odpowiedni typ rolet. Ze swojej strony proponujemy rolety zewnętrzne do okien dachowych. To dzięki nim zdołasz znacznie ograniczyć dostęp światła do pomieszczenia. Promienie słoneczne zostaną zablokowane, nim jeszcze dotrą do szyby, dzięki czemu ta nie zdoła się nagrzać. Zwykle montuje się je na standardowych oknach dachowych. Jednocześnie nie można zainstalować markiz, o czym warto pamiętać, podejmując decyzję.

Do dyspozycji naszych klientów pozostają także rolety wewnętrzne do okien dachowych. One także dobrze przyciemniają pomieszczenie. Możesz wybrać wersję w dowolnym kolorze – bardziej stonowanym, pastelowym lub nieco intensywniejszym. Wewnętrzna roleta okaże się nie tylko doskonałą ochroną przed słońcem, ale i ciekawą ozdobą wnętrza, dlatego warto zadbać o to, by współgrała z innymi elementami wystroju.

Rolety do okien dachowych - praktyczne zastosowanie

Nasza oferta to rolety do okien dachowych różnego typu. Wszystkie są doskonałej jakości i pochodzą od sprawdzonych producentów. Które więc wybrać? Wszystko zależy od potrzeb i Twoich indywidualnych preferencji. Na rolety wewnętrzne zdecyduj się w momencie, gdy poszukujesz praktycznego rozwiązania, które pozwoli Ci swobodnie regulować intensywność światła słonecznego w danym pomieszczeniu. Z kolei rolety zewnętrzne stanowią dodatkową ochronę antywłamaniową.

Najczęściej na rolety do okien dachowych decydujemy się w momencie, gdy któryś z domowników zamieszkuje pokój na poddaszu. Wówczas roleta wewnętrzna jest bardziej praktyczna, a w dodatku lepiej wygląda i staje się częścią wyposażenia wnętrza. Rolety wewnętrzne występują w dużej liczbie wzorów, dzięki czemu okno dachowe doskonale komponuje się z wystrojem. Okno w dachu pozwala rozświetlić pomieszczenie bez straty miejsca na ścianie, co przy ściętych sufitach jest bardzo istotne. Warto więc, aby dobrze, estetycznie i praktycznie je zaaranżować.

Jak dobrać odpowiednią roletę dachową?

Rolety do okien dachowych produkowane są specjalnie pod modele okien danych producentów i nie będą pasowały do okien innych. Dla przykładu Rolety do okien dachowych Fakro nie będą pasować do okien Velux i na odwrót, dlatego podstawą wybrania odpowiedniej rolety, należy sprawdzić kto jest producentem okien. Kolejną ważną sprawą jest model okna oraz jego wymiary. Okna dachowe mogą różnić się od siebie sposobem otwierania i wymiarami. Ważne jest by potwierdzić dopasowanie rolet do danego wymiaru i modelu. Najlepszym sposobem na sprawdzenie modelu okna jest sprawdzenie tabliczki znamionowej okna dachowego.