Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 137,00 zł - 534,00 zł

Rolety wewnętrzne

Jest 14 produktów.

Aktywne filtry

Rolety wewnętrzne do okien dachowych - estetyka i funkcjonalność

Jasne promienie słońca oraz upał to nieodłączne cechy lata. Mieszkanie latem na poddaszu nie jest najprzyjemniejsze więc warto jest się zastanowić nad inwestycją w rolety wewnętrzne. Rolety są w stanie znacznie zmniejszyć nagrzewanie się pomieszczenia co polepsza komfort życia na poddaszu. Producenci tacy jak Fakro i Velux opracowali specjalne materiały, których zadaniem jest odbijanie promieni słonecznych oraz nie przepuszczanie ich do pomieszczenia dzięki czemu pomieszczenia są zaciemnione.

Funkcjonalność to jednak nie wszystko, kupując rolety wewnętrzne do okien dachowych warto jest zwrócić uwagę na wygląd rolety. Odpowiednie dopasowanie koloru materiału do pomieszczenia jest bardzo ważne, ponieważ rolety są nieodłącznym elementem dekorującym okna dachowe. Oprócz materiału rolety wewnętrznej na wygląd wpływają również elementy takie jak kaseta czy prowadnice. W większości przypadków są one wykonane z aluminium w kolorze srebrnym. Czasami producenci oferują możliwość pomalowania kasety i prowadnic na inny kolor za dopłata. Po więcej informacji w sprawie wyceny najlepiej jest się skontaktować z producentem lub dystrybutorem.

Rodzaje rolety wewnętrznych do okien dachowych

Rolety wewnętrzne możemy podzielić ze względu na: rodzaj materiału, sposób wykonania.

Dopasowanie odpowiedniego materiału oraz jego wyglądu jest bardzo istotne. Jeżeli zależy ci na tym by twoje pomieszczenie było zacienione, warto wybrać materiały zaciemniające, które od zewnątrz pokryte są specjalną powłoką, która odbija światło oraz zapobiega się przedostawaniu do pomieszczenia. Stanowią świetne rozwiązanie, które zapobiega również nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia. Tradycyjne rolety wewnętrzne z materiałem przyciemniający świetnie sprawdzają się w sytuacji gdy zależy nam na zmniejszeniu ilości jasnego światła w pomieszczeniu ale nie chcemy by w pomieszczeniu było ciemno.

Rolety zewnętrzne Velux i Fakro są wykonane w różnych stylach. Odpowiednią roletę możemy wybrać spośród rolet standardowych, plisowanych, rzymskich. Wszystkie rodzaje wykonania dostępne są w wariantach z materiałami przyciemniającymi i zaciemniającymi. Dostępność kolorów materiałów może się różnić w zależności od producenta oraz modelu rolety.

Rolety wewnętrzne do okien dachowych montowane są najczęściej z prowadnicami lub na haczykach. Oba rozwiązania są bardzo funkcjonalne. Rolety wewnętrzne z haczykami są skonstruowane w ten sposób, że to ty decydujesz na jakiej wysokości mają być zamontowane haczyki.

Rolety wewnętrzne z prowadnicami są zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem, ponieważ nie jesteśmy uzależnieni od wysokości montażu haczyków tylko możemy zatrzymać roletę w dowolnym miejscu na oknie.

Rolety wewnętrzne sterowane elektrycznie

Wraz z postępem techniki, idą również udogodnienia, które mają ułatwić ludziom życie. Jednym z takim udogodnień są rolety wewnętrzne sterowane elektrycznie. Będąc poza domem lub w innym pomieszczeniu możesz bezproblemowo zarządzać roletami.

Rolety wewnętrzne Fakro mogą być sterowane:

  • manualnie

  • za pomocą aplikacji (Wi-Fi)

  • za pomocą pilota

Rolety wewnętrzne Velux mogą być sterowane za pomocą pilota oraz manualnie.

Rolety wewnętrzne - najczęściej zadawane pytania

Czy można zamontować rolety firmy Velux na okna firmy Fakro i odwrotnie?

Zaleca się korzystanie z produktów tej samej firmy, ponieważ są one zaprojektowane specjalnie do swoich okien i gwarantują najlepsze dopasowanie i działanie.

Czy rolety wewnętrzne sprzedawane na stronie są oryginalne?

Wszystkie rolety sprzedawane za pośrednictwem naszego sklepu internetowego są w 100% oryginalne. Nie są to popularne w ostatnim czasie zamienniki.

Jak czyścić rolety wewnętrzne?

Rolety mogą być czyszczone wilgotną szmatką lub gąbką z delikatnym detergentem. Należy unikać używania silnych środków chemicznych i ostrych przedmiotów, ponieważ mogą one uszkodzić rolety.