Filtruj według

Rozmiar okna

Rozmiar okna

Cena

Cena

  • 1 500,00 zł - 3 022,00 zł

Okna dachowe do łazienki

Jest 67 produktów.

Aktywne filtry

Jakie okno dachowe wybrać do łazienki na poddaszu?

Najlepszym rozwiązaniem do łazienki na poddaszu są okna dachowe Fakro o podwyższonej odporności na wilgoć, których konstrukcja i wykorzystane materiały stworzone są do pracy w wilgotnych warunkach. Wyróżniamy dwa rodzaje okien dachowych łazienkowych:

  • plastikowe PCV

  • drewniane malowane lakierem poliuretanowym

Okno dachowe do łazienki - drewniane czy plastikowe?

Wybierając okno dachowe do łazienki wiele osób zadaje sobie pytanie, które z tych rozwiązań będzie lepsze. Klasyczne drewniane okno malowane lakierem bezbarwnym, będzie złym wyborem. Konstrukcja klasycznego okna w żaden sposób nie jest zabezpieczona przed wilgocią i po paru latach okno może zacząć gnić.

Alternatywą dla klasycznych okien są okna drewniane malowane lakierem poliuretanowym . Trzy warstwy lakieru zabezpieczają drewnianą konstrukcję, dzięki czemu okna będą służyć nam przez wiele lat. Świetnie sprawdzają się jako okna dachowe do łazienki czy do kuchni.

Kolejna opcja to okna dachowe aluminiowo-tworzywowe zwane potocznie oknami plastikowymi. Okna te wykonane są z polichlorku winylu (PVC), który jest całkowicie odporny na wilgoć. Jest to najpopularniejsze rozwiązanie stosowane w łazienkach.

Okna dachowe a wnętrze łazienki

Wymarzona łazienka musi łączyć ze sobą funkcjonalność oraz świetny wygląd. Okna dachowe do łazienki mogą posłużyć jako element dekoracyjny pomieszczenia, dodatkowo są również bardzo funkcjonalne. Okno drewniano-poliuretanowe wygląda bardzo podobnie do okna plastikowego. Białe skrzydło oraz ościeżnica świetnie będzie pasować do każdego wnętrza.

Plastikowe okno dachowe do łazienki ma pewną przewagę nad oknem drewniano-poliuretanowym. Plastikowe okno dachowe jest dostępne w standardowym kolorze białym oraz w trzech okleinach:

  • złoty dąb (GO),

  • sosna (PI),

  • antracyt (RAL 7016),

Szeroki wybór wariantów oklein pomoże nam w dopasowaniu okien dachowych do każdego stylu wystroju pomieszczenia niezależnie czy jest to styl industrialny, skandynawski czy jakikolwiek inny. Okno dachowe do łazienki wykonane w okleinie sosna wygląda praktycznie tak samo jak klasyczne drewniane okno dachowe, jest to znakomite rozwiązanie jeżeli zależy nam na tym by okno nie wyróżniało się od pozostałych a jednocześnie będzie odporne na wilgoć.