Filtruj według

Rozmiar okna

Rozmiar okna

Cena

Cena

  • 1 187,00 zł - 4 773,00 zł

Okna dachowe drewniane

Jest 58 produktów.

Aktywne filtry

Okna dachowe drewniane - jakie wybrać?

Poszukując okien dachowych na nasze poddasze musimy odpowiedzieć sobie na pytanie “w jakich pomieszczeniach będą zamontowane okna?” - Drewniana konstrukcja okien dachowych świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach takich jak salon czy pokój. Do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności powietrza (np. łazienka) najlepszym rozwiązaniem jest okno dachowe drewniane malowane lakierem poliuretanowym.

Z jakiego drewna wykonane są okna dachowe?

Drewniane okna dachowe są wykonane z drewna sosnowego, które jest bardzo popularnym materiałem nie tylko w stolarce dachowej ale także w stolarce pionowej czy branży meblarskiej. Drewno sosnowe charakteryzuje się:

  • miękkością,

  • wytrzymałością,

  • sprężystością,

  • delikatnym usłojeniem

Drewno wykorzystane do produkcji okien dachowych drewnianych jest klejone warstwowo co wpływa na wytrzymałość całej konstrukcji. Wszystkie elementy drewniane są impregnowane próżniowo i malowane dwukrotnie lakierem bezbarwnym.

Zalety drewnianych okien dachowych.

Projektując wnętrze swojego poddasza chcemy zadbać o każdy szczegół, tak by wszystko tworzyło harmonijną i estetyczną całość. Wybierając okna dachowe drewniane mamy możliwość, dostosowanie ich do niemal każdego wnętrza. Klasyczne okno dachowe wykonane z drewna sosnowego będzie ciekawym elementem dekoracyjnym. Delikatne usłojenie i barwa świetnie będą się komponować w pomieszczeniach jasnych, natomiast w pomieszczeniach, w których dominują ciemne kolory wprowadzi delikatny kontrast. Jeżeli zależy nam by okna nie wyróżniały się, dobrym pomysłem będzie zastosowanie okien drewnianych malowanych białym ekologicznym lakierem akrylowym (podobnym do RAL 9010). Najlepszym rozwiązaniem do łazienek jest zastosowanie okien dachowych drewnianych malowanych lakierem poliuretanowym.

Okna dachowe drewniane są wyposażone w automatyczny ciśnieniowy nawiewnik V40, którego zadaniem jest wymiana powietrza w pomieszczeniu. Konstrukcja nawiewnika pozwala na wymianę powietrza przy różnicy ciśnienia 10Pa, a wydajność nawiewnika może wynosić nawet do 49m3/h w zależności od szerokości okna. W środku nawiewnika znajduje się sprężysta przesłona pneumatyczna, która zamyka nawiewnik podczas podmuchów wiatru.

Każde okno dachowe jest wyposażone w srebrną klamkę, która została zaprojektowana w taki sposób by połączyć designerski wygląd oraz funkcjonalność. Klamka znajduje się w dole okna co pozwala na komfortowe zamykanie i otwieranie. Dodatkowo klamka Elegant jest wyposażona w funkcję mikrouchylenia.

Jak dbać o okna drewniane?

Okna dachowe są zakupem, który ma posłużyć nam przez wiele lat. Konserwacja okien dachowych jest bardzo istotną czynnością na przestrzeni lat. By prawidłowo dbać o okna dachowe należy co kilka lat smarować zawiasy. Dodatkowo jeżeli okna są malowane ekologicznym lakierem akrylowym należy ponownie pomalować wszystkie elementy drewniane. Dodatkowo należy pamiętać by usuwać z kołnierza liście i inne zanieczyszczenia przynajmniej raz w roku, aby zapewnić prawidłowy spływ wody deszczowej.