Okno dachowe Fakro FTU-V U4 78x140
  • Okno dachowe Fakro FTU-V U4 78x140
  • Okno dachowe Fakro FTU-V U4 78x140
  • Okno dachowe Fakro FTU-V U4 78x140
  • Okno dachowe Fakro FTU-V U4 78x140
  • Okno dachowe Fakro FTU-V U4 78x140

Okno dachowe Fakro FTU-V U4 78x140

1 538,00 zł
Czas dostawy: do 10 dni roboczych
access_time Towar na zamówienie
Czas dostawy: do 10 dni roboczych
Dostawa od 79,00 zł

od 2000 zł dostawa gratis

Opcje dostawy
Opcje dostawy ×
Płatność PayU (szybki przelew online)
Poczta Polska (paleta)79,00 zł
Płatność przy odbiorze (pobranie)
Poczta Polska (paleta)89,00 zł
Kolor oblachowania
Ilość
access_time Towar na zamówienie
Czas dostawy: do 10 dni roboczych
Bezpieczne płatności
Opis

Okno drewniano - poliuretanowe odporne na wilgoć

Konstrukcja okna dachowego FTU-V U4 opiera się na impregnowanym próżniowo drewnie sosnowym. Aby produkt zabezpieczyć przed wilgocią, na drewniany rdzeń nanoszone są 3 warstwy lakieru poliuretanowego. Pokrycie drewna lakierem powoduje, że kolor okna staje się zupełnie biały, bez widocznego usłojenia (struktury drewna). Od zewnątrz okno okute jest aluminium w kolorze RAL 7022. Model FTU-V może być stosowany do każdego pomieszczenia. W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak kuchnie i łazienki, zastosowanie okna FTU-V lub jego odpowiednika z PCV (PTP-V) jest wręcz koniecznie, ponieważ standardowe okno drewniane nie jest dostatecznie zabezpieczone przed działaniem wilgoci.

Konstrukcja okna dachowego Fakro FTU-V U4

Pakiet szybowy U4

Prezentowane okno dachowe FTU-V U4 posiada energooszczędny, dwukomorowy (składający się z trzech szyb) pakiet szybowy o współczynniku przenikania ciepła dla szyby Ug = 0,7 W/m2*K. Pomiędzy szybami znajduje się gaz szlachetny – argon. Dzięki niemu izolacja termiczna pakietu szybowego jest jeszcze lepsza.

Pakiet szybowy Fakro U4

Nawiewnik V40P

W górnej części okna dachowego FTU-V U4 znajduje się tzw. „nawiewnik”. Zapewnia on dopływ świeżego powietrza, nawet gdy okno jest zamknięte. Dzięki wymianie powietrza zachowujemy zdrowy mikroklimat pomieszczenia, co nie tylko pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, ale też zapewnia zdrową kondycję naszych okien, drzwi oraz ścian. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, nawiewnik możemy w każdej chwili zamknąć i tym samym zaprzestać wymianę powietrza. Co ważne, nawiewnik V40P jest automatyczny. Oznacza to, że po otwarciu nawiewnika, reguluje on ilość wpadającego do pomieszczenia powietrza, w zależności od różnicy ciśnień. Dzięki temu wymiana powietrza jest jeszcze bardziej wydajna, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie w zimowe dni.

Nawiewnik Fakro V40P

Technologia thermoPro

Lepsza termoizolacja okna. Dzięki zastosowaniu powłoki niskoemisyjnej nowej technologii, szyba okna zatrzymuje ciepło jeszcze skuteczniej, niż dotychczas. Kolejny element wpływający na zmniejszenie współczynnika przenikania ciepła to wkładki termoizolacyjne, które zamontowano w dolnej części skrzydła.

Dłuższa żywotność drewna. Dolne naroża ościeżnicy zostały wyposażone w specjalne kanaliki odwadniające. Mają one za zadanie odprowadzać wykroploną parę wodną, aby nie doprowadzać do zawilgocenia drewnianej konstrukcji okna. Dzięki temu rozwiązaniu okno będzie służyło przez dłuższy czas.

Większa szczelność okien. Okna produkowane w technologii thermoPro posiadają 4 klasę szczelności wg EN12207. Jest to najwyższy wynik, jaki może osiągnąć okno. Wysoka szczelność okien jest pomocna przy większych podmuchach wiatru. Ponadto, parametr ten jest szczególnie istotny dla domów posiadających wentylację mechaniczną.

Ułatwiony montaż. W oknach dachowych Fakro thermoPro zaprojektowano zupełnie nowe kątowniki montażowe. Kątowniki te ułatwiają i przyspieszają montaż. Dodatkowym usprawnieniem jest zastosowanie wkrętów typu Torx.

Montaż okna dachowego

Do prawidłowego połączenia okna dachowego z połacią dachową wymagane jest dokupienie kołnierza uszczelniającego.

Szczegóły produktu
Fakro
EAN13
5901827451998
Rozmiar okna
78x140
Gwarancja
10 lat
Typ otwierania
Obrotowe
Konstrukcja okna
Drewniano - poliuretanowa
Ilość warstw lakieru
3
Kolor okna od wewnątrz
Biały
Kolor oblachowania od zewnątrz
RAL 7022 - szarobrązowy
Pakiet szybowy
3-szybowy
Zewnętrzna szyba hartowana
Tak
Ciepła ramka międzyszybowa
Nie
Współczynnik przenikania ciepła okna Uw
1,1 W/m2K
Izolacyjność akustyczna okna
33 dB
Nawiewnik
Tak (V40P)
Umiejscowienie klamki
Na dole
Zabezpieczenie Fakro topSafe
Tak
Technologia Fakro thermoPro
Tak
Montaż o nachyleniu dachu
15°-90°
Warto dokupić
Opinie