Okno dachowe Fakro FTP-V U4 78x140
  • Okno dachowe Fakro FTP-V U4 78x140
  • Okno dachowe Fakro FTP-V U4 78x140
  • Okno dachowe Fakro FTP-V U4 78x140
  • Okno dachowe Fakro FTP-V U4 78x140
  • Okno dachowe Fakro FTP-V U4 78x140

Okno dachowe Fakro FTP-V U4 78x140

1 165,00 zł
Czas dostawy: 1-2 dni

• okno dachowe 3-szybowe
• nawiewnik automatyczny


Zobacz inne modele w rozmiarze 78x140

Na magazynie
Czas dostawy: 1-2 dni
Dostawa od 79,00 zł

od 2000 zł dostawa gratis

Opcje dostawy
Opcje dostawy ×
Płatność PayU (szybki przelew online)
Poczta Polska (paleta)79,00 zł
Płatność przy odbiorze (pobranie)
Poczta Polska (paleta)89,00 zł
Kolor oblachowania
Ilość
Na magazynie
Czas dostawy: 1-2 dni
Bezpieczne płatności
Opis

Konstrukcja drewniana

Model FTP-V U4 wykonany jest z impregnowanego próżniowo drewna sosnowego. Całość pokryta jest dwiema warstwami lakieru bezbarwnego. Od zewnątrz okno okute jest aluminium w kolorze RAL 7022 (szary), RAL 7016 (antracyt) lub RAL 9005 (czarny).

Konstrukcja drewniana Fakro

Pakiet 3-szybowy U4

W prezentowanym oknie dachowym FTP-V zainstalowany jest pakiet szybowy z serii U4. Symbol ten oznacza, że okno wyposażone jest w pakiet 3-szybowy. Zewnętrzna szyba poddawana jest procesowi hartowania, co zwiększa jej wytrzymałość. Rozwiązanie to jest przydatne w szczególności podczas opadów gradu. Pomiędzy szybami znajduje się gaz szlachetny – argon. Dzięki niemu izolacja termiczna pakietu szybowego jest jeszcze lepsza. Współczynnik przenikania ciepła dla szyby Ug = 0,7 W/m2*K.

Pakiet szybowy U4

Nawiewnik V40P

W górnej części okna dachowego FTP-V U4 znajduje się tzw. „nawiewnik”. Zapewnia on dopływ świeżego powietrza, nawet gdy okno jest zamknięte. Dzięki wymianie powietrza zachowujemy zdrowy mikroklimat pomieszczenia, co nie tylko pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, ale też zapewnia zdrową kondycję naszych okien, drzwi czy ścian. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, nawiewnik możemy w każdej chwili zamknąć i tym samym zaprzestać wymianę powietrza.

Nawiewnik Fakro V40P

Technologia thermoPro

Lepsza termoizolacja okna. Dzięki zastosowaniu powłoki niskoemisyjnej nowej technologii, szyba okna zatrzymuje ciepło jeszcze skuteczniej, niż dotychczas. Kolejny element wpływający na zmniejszenie współczynnika przenikania ciepła to wkładki termoizolacyjne, które zamontowano w dolnej części skrzydła.

Dłuższa żywotność drewna. Dolne naroża ościeżnicy zostały wyposażone w specjalne kanaliki odwadniające. Mają one za zadanie odprowadzać wykroploną parę wodną, aby nie doprowadzać do zawilgocenia drewnianej konstrukcji okna. Dzięki temu rozwiązaniu okno będzie służyło przez dłuższy czas.

Większa szczelność okien. Okna produkowane w technologii thermoPro posiadają 4 klasę szczelności wg EN12207. Jest to najwyższy wynik, jaki może osiągnąć okno. Wysoka szczelność okien jest pomocna przy większych podmuchach wiatru. Ponadto, parametr ten jest szczególnie istotny dla domów posiadających wentylację mechaniczną.

Ułatwiony montaż. W oknach dachowych Fakro thermoPro zaprojektowano zupełnie nowe kątowniki montażowe. Kątowniki te ułatwiają i przyspieszają montaż. Dodatkowym usprawnieniem jest zastosowanie wkrętów typu Torx.

Kolorystyka oblachowania

Okno FTP-V U4 występuję w 3 wariantach kolorystycznych oblachowania. Oznacza to, że od strony zewnętrznej (od strony dachu) okno może być pomalowane na kolor:

  • Szary RAL 7022
  • Antracyt RAL 7016
  • Czarny RAL 9005

Kolory oblachowania okna dachowego Fakro

Bez względu na wybrany wariant, okno od wewnątrz (od strony pomieszczenia) zawsze będzie miało taki sam kolor (drewno pomalowane lakierem bezbarwnym).

Montaż okna dachowego

Do prawidłowego połączenia okna z dachem wymagane jest dokupienie kołnierza uszczelniającego.

Szczegóły produktu
Fakro
EAN13
5901827412302
Rozmiar okna
78x140
Gwarancja
10 lat
Typ otwierania
Obrotowe
Konstrukcja okna
Drewniana
Ilość warstw lakieru
2
Kolor okna od wewnątrz
Sosna bezbarwna
Pakiet szybowy
3-szybowy
Zewnętrzna szyba hartowana
Tak
Ciepła ramka międzyszybowa
Nie
Współczynnik przenikania ciepła okna Uw
1,1 W/m2K
Izolacyjność akustyczna okna
33 dB
Nawiewnik
Tak (V40P)
Umiejscowienie klamki
Na dole
Zabezpieczenie Fakro topSafe
Tak
Technologia Fakro thermoPro
Tak
Warto dokupić
Opinie (6)
4.66 / 5