Filtruj według

Cena

Cena

  • 679,00 zł - 2 075,00 zł

Rozmiar

Rozmiar

Maksymalna wysokość pomieszczenia

Maksymalna wysokość pomieszczenia

Schody strychowe drewniane

Jest 47 produktów.

Aktywne filtry

Z jakiego drewna wykonane są schody strychowe?

Drewno wykorzystane do produkcji schodów strychowych to sosna. Na etapie produkcji drewno jest szlifowane i impregnowane próżniowo, co wydłuża czas użytkowania oraz gwarantuje niezmienny wygląd. Schody strychowe drewniane wykonane są z drewna pozbawionego sęków. Ze względu na charakterystykę drewno sosnowe o wiele lepiej spisuje się w tego typu konstrukcjach niż drewno dębowe lub bukowe.

Wytrzymałość schodów drewnianych

Solidność schodów jest uwarunkowana wytrzymałością materiałów z których zostały wykonane. Do produkcji drewnianych schodów strychowych Fakro zostały wykorzystane najwyższej klasy materiały takie jak drewno sosnowe, które na etapie produkcji jest suszone i sezonowane. Metalowe elementy użyte w schodach są wykonane z wysokiej jakości metalu. Całość sprawia, że obciążenie maksymalne drewnianych schodów strychowych wynosi, aż 160 kg.

Zalety drewnianych schodów strychowych

Segmentowe schody strychowe wykonane z drewna, mają wiele mocnych stron, oto najważniejsze z nich:

  • lekka drewniana konstrukcja - pozwala na użytkowanie schodów bez żadnych trudności,

  • estetyczny i uniwersalny wygląd - schody zostały zaprojektowane w taki sposób by pasowały do każdego wnętrza,

  • biała klapa - pomalowana już na etapie produkcji, więc nie musisz martwić się malowaniem na własną rękę.

  • 3-letnia gwarancja

  • duży wybór akcesoriów

Wymiary drewnianych schodów strychowych.

Schody strychowe drewniane dostępne są w wielu wymiarach. Rozpiętość wymiarów zaczyna się od 55x100 cm do 86x130 cm. Najpopularniejszym wymiarem schodów strychowych drewnianych to 70x120 cm oraz 80x120 , są to bardzo uniwersalne wymiary pozwalające na komfortowe użytkowanie. Dodatkowo należy pamiętać również o wysokości pomieszczenia. Standardowo schody produkowane są dla dwóch wysokości 280 cm oraz 305 cm. Istnieje również możliwość wykonania schodów w nietypowym wymiarze, które najlepiej wycenić u dystrybutora.

Schody strychowe drewniane - co jest w zestawie?

W zestawie standardowo do schodów są dołączone:

  • czarne stopki plastikowe (za wyjątkiem schodów 4-segmentowych, do których należy je dokupić)

  • czerwona poręcz

  • klapa w kolorze białym

  • drążek do otwierania schodów

Wygodne schody strychowe

Korzystanie z schodów strychowych powinno być w pełni komfortowe. Nie mogą być zbyt ciężkie a mechanizm otwierający schody powinien poruszać się bez zacinania. Schody strychowe drewniane spełniają wszystkie te założenia. Wyposażone są w dodatkową poręcz, która posłuży jako dodatkowe wsparcie podczas wchodzenia na strych. Drewniana drabinka wykonana z drewna sosnowego jest bardzo lekka. Dzięki czemu nikt nie powinien mieć problemu by złożyć, czy otworzyć schody.

Jeżeli zależy nam na wygodnym korzystaniu ze schodów należy pamiętać aby co jakiś sprawdzić stan zawiasów i mechanizmów. Niemal każdy z nas irytuje się lub przeszkadza mu gdy przedmioty zaczynają skrzypieć. W takiej sytuacji należy zastosować smar, który znacznie poprawi mobilność konstrukcji.

Czy drewniane schody strychowe są ciepłe?

Często strych w domu jest nieocieplony, więc bardzo ważne jest by wyłaz na strych miał dobrą izolację termiczną. Drewniane schody strychowe występują w różnych wariantach termicznych, różnią się one grubością zastosowanej izolacji oraz ilością uszczelek. W przypadku gdy nasz strych jest ocieplony możemy spokojnie zamontować schody LWK. Charakteryzują się one dosyć słabą termiką ale z kolei są w bardzo przystępnej cenie. Jeżeli nasz strych nie jest ocieplony najlepszym rozwiązaniem są schody strychowe LWT. Na rynku zyskały one miano schodów super energooszczędnych, dzięki ośmio centymetrowej izolacji w klapie. Jeżeli zależy nam na bardzo ciepłych schodach ale zależy nam na cenie, najlepszym rozwiązaniem są schody strychowe LTK. Stanowią one kompromis pomiędzy wysokimi parametrami termicznymi a ceną.