Wyłazy dachowe

Jest 21 produktów.

Aktywne filtry

Jesteś w dziale wyłazów dachowych. Służą one do bezpiecznego wychodzenia z poddasza na dach. Wyłazy dachowe dzielimy na nieogrzewane oraz ogrzewane. Wyłazy nieogrzewane stosowane są do pomieszczeń nieużytkowych, gdzie nie utrzymuje się tak wysokich temperatur, jak w pomieszczeniach mieszkalnych. Wyłazy ocieplane z kolei montowane są w pomieszczeniach użytkowych - pokojach, klatkach schodowych. Wyłazy takie budową praktycznie nie różnią się od okna dachowego - są tak samo szczelne, mają porównywalny współczynnik przenikania ciepła oraz pakiet 2-szybowy. Jedyną różnicą jest fakt że wyłazy, w przeciwieństwie do okien dachowych, otwierają się na lewą lub prawą stronę, a okno dachowe obraca się po swej osi.

Wyłazy dachowe to niezbędny element w każdym budynku. Firmy takie jak FAKRO, czy Velux oferują ich wiele, dzięki czemu z łatwością można dobrać wyłaz dachowy do indywidualnych potrzeb. W naszej ofercie znajdziesz różne modele wyłazów. Choć na pierwszy rzut oka wyglądają one niemal identycznie, to każdy z nich jest inny. Wyłaz dachowy Fakro to różnorodność w zakresie wielkości, ale też właściwości produktu. Znajdziesz wśród nich oszklone wyjścia dachowe ocieplone lub nieocieplone. Możesz je otwierać na lewo lub prawo. Montaż w obie strony również jest możliwy i nie stanowi większych trudności. Wyłazy dachowe okazują się niezbędne w sytuacji, w której szybko i bez trudu trzeba dostać się na dach przez strych. Użyteczność wyłazów jest ogromna. Jeśli nie wiesz, jaki wyłaz wybrać, sprawdź poszczególne modele dostępne w tej kategorii.

Wyłaz strychowy - wymiary

Wyłazy dachowe to produkty, które występują w różnych wariantach. Przede wszystkim różnią się one od siebie wymiarami. Każdy wyłaz dachowy Fakro jest pod tym względem inny, co umożliwia ich montaż na niemal każdym dachu. Wymiary tych szklanych drzwi na dach zależą przede wszystkim od wielkości przygotowanego otworu. Należy na to zwracać uwagę również przy ich wymianie. Wyłaz strychowy powinien również zapewniać swobodę podczas przechodzenia przez niego. Zdecydowanie lepiej więc wybrać wyłaz w większym rozmiarze. Oferowane w sklepie wyłazy dachowe FAKRO również występują w wielu wymiarach. Zaczynają się one od 46×55, co pozwala zastąpić wyłazem okno dachowe, a osiągają nawet 78×118 dając dużą swobodę wychodzenia.

Wyłaz dachowy Fakro spełnia wiele potrzeb

Główną funkcją takich produktów, jak wyłazy dachowe Fakro, jest możliwość dostania się na dach budynku. Jednak nie zawsze można zastosować ten sam wyłaz. Trzeba dopasować wyłaz strychowy i wymiary otworu, w którym ma się on znaleźć. Często bardzo ważnym aspektem jest sposób jego montażu. Wyjście dachowe musi mieć dopasowany kołnierz izolacyjny, który nie tylko zatrzyma uciekające ciepło, ale też szczelnie połączy wyłaz z połacią dachową. Dla ułatwienia oferujemy kołnierze pasujące do naszych produktów i różnych typów dachów. Posiadamy w asortymencie wyłazy dachowe Fakro ocieplane, które są dobre do przestrzeni mieszkalnych i nieocieplane - lepsze na nieużytkowym strychu. Wyłaz dachowy to pewnego rodzaju alternatywa dla okna, dająca jednak o wiele więcej możliwości. Mając zamontowane w dachu okno można jedynie wpuścić świeże powietrze do pomieszczenia. Sposób otwierania go uniemożliwia wyjście na górę. Natomiast dzięki wyłazom bez trudu kontrolujesz to, co dzieje się na dachu. W ofercie proponujemy m.in. wyłazy dachowe Fakro z uniwersalnym kołnierzem, okna wyłazowe z dodatkowym kołnierzem termoizolacyjnym, również firmy Fakro, dostępne w wielu wymiarach i wykonane z wysokiej jakości drewna sosnowego.