Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 179,00 zł - 8 579,00 zł

Rozmiar

Rozmiar

Maksymalna wysokość pomieszczenia

Maksymalna wysokość pomieszczenia

Schody strychowe metalowe

Jest 34 produktów.

Aktywne filtry

Przewaga schodów strychowych metalowych nad drewnianymi.

Nie od dziś wiemy, że metal jest znacznie wytrzymalszym materiałem niż drewno. Schody strychowe z metalową drabinką stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych drewnianych schodów. Ich metalowa konstrukcja jest w stanie wytrzymać nacisk ciężaru, aż do 200kg. Wytrzymałość schodów strychowych metalowych to nie wszystko, ich modernistyczny wygląd potrafi wpasować się do każdego pomieszczenia a biała uniwersalna klapa w kolorze białym idealnie skomponuje się z sufitem. Metalowa drabinka w schodach segmentowych oraz nożycowych została pomalowana proszkowo lakierem w kolorze RAL 7022. Wszystkie rozwiązania zastosowane w schodach strychowych metalowych zostały dobrane i wykonane w taki sposób by komfort użytkowania był na najwyższym poziomie.

Czy metalowe schody strychowe są ciepłe?

W każdym domu bardzo ważne jest by zminimalizować utraty ciepła, dlatego istotne jest by okna dachowe, drzwi wejściowe czy właśnie schody strychowe miały dobrą termoizolację. To jak bardzo ciepłe są schody opisuje wartość współczynnika przenikania ciepła. Czym niższy współczynnik przenikania ciepła tym lepiej. Standardowe schody strychowe metalowe mają współczynnik przenikania ciepła na poziomie 1,1 W/m2K, co nie jest najniższą możliwą wartością ale w zupełności wystarczają w przypadku gdy strych jest w minimalnym stopniu ocieplony.

Najcieplejszy wariant schodów strychowych metalowych to model LMF60, który oprócz wysokiej wytrzymałości charakteryzuje się ognioodpornością. Współczynnik przenikania ciepła dla tego modelu wynosi 0,64 W/m2K. Dodatkowo jeśli wymagamy by nasze schody strychowe były zdecydowanie cieplejsze można zastosować zestaw izolacyjny LXD, który ociepla całą konstrukcję.

Wymiary schodów strychowych metalowych

Trwała metalowa konstrukcja drabiny w schodach strychowych metalowych pozwala na bardzo wiele rozwiązań i wymiarów, w przeciwieństwie do konstrukcji drewnianych. Dzięki swojej wytrzymałości schody strychowe metalowe mogą być wykonane w wymiarze 86x144, który jest największym możliwym wymiarem. Metalowe schody strychowe idealnie wpasują się do bardzo wysokich pomieszczeń, dla przykładu schody strychowe LMP można montować w pomieszczeniach o wysokości do 366cm, gdzie standardowo schody produkowane są do wysokości 280cm oraz 305cm.

Kolejnym świetnym rozwiązaniem są metalowe schody strychowe LST z nożycową drabinką. Schody nożycowe LST charakteryzują się metalową drabinką, która składa się jak harmonijka, co przekłada się na mniejszą odległość zamachowa. Odległość ta dla każdego wymiaru wynosi 150 cm i jest mniejsza niż w tradycyjnych schodach segmentowych. Ułatwia to rozkładanie schodów na dosyć ciasnych przestrzeniach.

Które schody strychowe są lepsze? Metalowe segmentowe czy nożycowe?

Ciężko stwierdzić, który rodzaj schodów strychowych metalowych jest lepszy. Każdy z nich wyróżnia się innymi cechami. Schody metalowe segmentowe są dostępne w wielu bardzo dużych wymiarach takich jak 86x144, z kolei największy wymiar schodów nożycowych LST to 70x120 cm. Jeżeli chodzi o parametry termiczne są one identyczne. W obu rodzajach mamy również dużą możliwość dopasowania schodów do wysokości pomieszczenia. W schodach nożycowych wykonuje się to za pomocą dodatkowych stopni, które można zamontować w zależności od potrzeby.