Okno dachowe Fakro FTU-V U4 55x78
  • Okno dachowe Fakro FTU-V U4 55x78
  • Okno dachowe Fakro FTU-V U4 55x78
  • Okno dachowe Fakro FTU-V U4 55x78

Okno dachowe Fakro FTU-V U4 55x78

1 514,00 zł
Czas dostawy: do 13 dni roboczych
access_time Towar na zamówienie
Czas dostawy: do 13 dni roboczych
Szybka dostawa

Dostawa gratis od 3500zł

Opcje dostawy
Opcje dostawy ×
Płatność PayU (szybki przelew online)
Kurier GEODIS (paleta)115,00 zł
Płatność przy odbiorze (pobranie)
Kurier GEODIS (paleta)125,00 zł
Kolor oblachowania z zewnątrz:
Ilość
access_time Towar na zamówienie
Czas dostawy: do 13 dni roboczych
Bezpieczne płatności
Opis

Okno drewniano - poliuretanowe odporne na wilgoć

Konstrukcja okna dachowego FTU-V U4 opiera się na impregnowanym próżniowo drewnie sosnowym. Aby produkt zabezpieczyć przed wilgocią, na drewniany rdzeń nanoszone są 3 warstwy lakieru poliuretanowego. Pokrycie drewna lakierem powoduje, że kolor okna staje się zupełnie biały, bez widocznego usłojenia (struktury drewna). Od zewnątrz okno okute jest aluminium w kolorze RAL 7022. Model FTU-V może być stosowany do każdego pomieszczenia. W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak kuchnie i łazienki, zastosowanie okna FTU-V lub jego odpowiednika z PCV (PTP-V) jest wręcz koniecznie, ponieważ standardowe okno drewniane nie jest dostatecznie zabezpieczone przed działaniem wilgoci.

Konstrukcja okna dachowego Fakro FTU-V U4

Pakiet szybowy U4

Prezentowane okno dachowe FTU-V U4 posiada energooszczędny, dwukomorowy (składający się z trzech szyb) pakiet szybowy o współczynniku przenikania ciepła dla szyby Ug = 0,7 W/m2*K. Pomiędzy szybami znajduje się gaz szlachetny – argon. Dzięki niemu izolacja termiczna pakietu szybowego jest jeszcze lepsza.

Pakiet szybowy Fakro U4

Nawiewnik V40P

W górnej części okna dachowego FTU-V U4 znajduje się tzw. „nawiewnik”. Zapewnia on dopływ świeżego powietrza, nawet gdy okno jest zamknięte. Dzięki wymianie powietrza zachowujemy zdrowy mikroklimat pomieszczenia, co nie tylko pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, ale też zapewnia zdrową kondycję naszych okien, drzwi oraz ścian. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, nawiewnik możemy w każdej chwili zamknąć i tym samym zaprzestać wymianę powietrza. Co ważne, nawiewnik V40P jest automatyczny. Oznacza to, że po otwarciu nawiewnika, reguluje on ilość wpadającego do pomieszczenia powietrza, w zależności od różnicy ciśnień. Dzięki temu wymiana powietrza jest jeszcze bardziej wydajna, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie w zimowe dni.

Nawiewnik Fakro V40P

Technologia thermoPro

Lepsza termoizolacja okna. Dzięki zastosowaniu powłoki niskoemisyjnej nowej technologii, szyba okna zatrzymuje ciepło jeszcze skuteczniej, niż dotychczas. Kolejny element wpływający na zmniejszenie współczynnika przenikania ciepła to wkładki termoizolacyjne, które zamontowano w dolnej części skrzydła.

Dłuższa żywotność drewna. Dolne naroża ościeżnicy zostały wyposażone w specjalne kanaliki odwadniające. Mają one za zadanie odprowadzać wykroploną parę wodną, aby nie doprowadzać do zawilgocenia drewnianej konstrukcji okna. Dzięki temu rozwiązaniu okno będzie służyło przez dłuższy czas.

Większa szczelność okien. Okna produkowane w technologii thermoPro posiadają 4 klasę szczelności wg EN12207. Jest to najwyższy wynik, jaki może osiągnąć okno. Wysoka szczelność okien jest pomocna przy większych podmuchach wiatru. Ponadto, parametr ten jest szczególnie istotny dla domów posiadających wentylację mechaniczną.

Ułatwiony montaż. W oknach dachowych Fakro thermoPro zaprojektowano zupełnie nowe kątowniki montażowe. Kątowniki te ułatwiają i przyspieszają montaż. Dodatkowym usprawnieniem jest zastosowanie wkrętów typu Torx.

Do okien należ dokupić odpowiedni kołnierz uszczelniający:

EHV-AT Thermo z dodatkową termoizolacją do pokryć uniwersalnych 
EZV-FT Thermo z dodatkową termoizolacją do dachówki płaskiej betonowej i ceramicznej 
ESV-T Thermo z dodatkową termoizolacją do pokryc płaskich typu papa, gont 
EZV-P do pokryć falistych jak dachówka falista blacha profilowana 
EZV-F do dachówki płaskiej 
EBV-P do blachy panelowej np. na rąbek 
ESV do pokryć płaskich jak papa, gonty bitumiczne 

Kołnierz uszczelniający należy zamówić w tym samym kolorze co okno:

Antracyt (RAL  7016), Czarny (RAL9005), Szary (RAL 7022)

Kołnierze uszczelniające dostępne są na naszych pozostałych aukcjach. Jest możliwość zamówienia kołnierzy do zespoleń okien w grupy: poziome, pionowe i blokowe. W systemach zespoleń odległość między oknami w pionie i poziomie wynosi standardowo 10cm.

Ponadto, w przypadku montażu okna dachowego bez kołnierza, będzie wymagane dokupienie specjalnego zestawu EKB, który zawiera niezbędne  elementy  oblachowania okna. 

Szczegóły produktu
Fakro
EAN13
5901827451882
Rozmiar okna
55x78
Gwarancja
10 lat
Typ otwierania
Obrotowe
Konstrukcja okna
Drewniano - poliuretanowa
Ilość warstw lakieru
3
Kolor okna od wewnątrz
Biały
Kolor oblachowania od zewnątrz
RAL 7022 - szarobrązowy
Pakiet szybowy
3-szybowy
Zewnętrzna szyba hartowana
Tak
Ciepła ramka międzyszybowa
Nie
Współczynnik przenikania ciepła okna Uw
1,1 W/m2K
Izolacyjność akustyczna okna
33 dB
Nawiewnik
Tak (V40P)
Umiejscowienie klamki
Na dole
Zabezpieczenie Fakro topSafe
Tak
Technologia Fakro thermoPro
Tak
Montaż o nachyleniu dachu
15°-90°
Warto dokupić
Opinie (0)