Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 243,00 zł - 1 963,00 zł

Markizy

Jest 8 produktów.

Aktywne filtry

Markizy na okna dachowe to najnowszy trend w walce z upałem. Są skuteczniejsze od rolet wewnętrznych, bowiem znajdują się przed szybą - dzięki temu szyba się nie nagrzewa, w rezultacie nie oddając ciepła do pomieszczenia. Produkt do okien dachowych Fakro to markiza AMZ. Z kolei markiza do okien dachowych Velux występuje pod nazwą MHL. Markizy dostępne są w wersji obsługiwanej manualnie, elektrycznie lub solarnie (za pomocą energii słonecznej). Najtańszymi markizami są te obsługiwane ręcznie. Komfort użytkowania zapewniają markizy elektryczne, które sterowane są za pomocą pilota. Markizy takie wymagają jednak podłączenia instalacji elektrycznej. Najbardziej ekskluzywną wersją są markizy solarne - podobnie jak ich elektryczne odpowiedniki, sterowane są za pomocą pilota. Ich przewagą z kolei jest fakt, że nie wymagają podłączania do instalacji elektrycznej - wystarczy zatem zamontować markizę i...gotowe! Przy doborze markizy pamiętaj o wybraniu właściwego rozmiaru. W tym celu otwórz okno dachowe i spójrz na tabliczkę, znajdującą się w górnej części skrzydła okiennego. Znajdziesz tam rozmiar okna dachowego. Jeżeli rozmiar okna wynosi przykładowo 78x118, dokładnie taką samą markizę musisz wybrać. Montaż markizy? Bez obaw! Wystarczy przykręcenie kilku śrubek. Nie musisz nic wiercić, ani wychodzić na dach. Markizę zamontujesz bez żadnych problemów, a cały proces powinien zająć nie więcej jak 20 minut.

Markizy do okien dachowych

Wszyscy doskonale wiemy, jak trudno funkcjonować w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu, kiedy latem z nieba leje się żar, a jednocześnie nie mamy możliwości skorzystania z klimatyzacji. Markizy do okien mogą jednak ułatwić nam przetrwanie upałów, stanowiąc bardzo ciekawą alternatywę dla popularnych żaluzji czy rolet. Montowane na zewnątrz budynku znacznie skuteczniej radzą sobie z absorpcją promieni UV, dzięki czemu w środku panuje przyjemny chłód i zaciemnienie.

Wysoka skuteczność markiz do okien dachowych

W przygotowanej przez nas ofercie znalazły się markizy do okien dachowych, których efektywność w zapobieganiu nagrzewaniu się wnętrza pokoju ulokowanego na najwyższym piętrze doceni każdy, kto kiedykolwiek miał „przyjemność” przebywać w nim przez dłuższy czas. Co ważne, proponowane artykuły nie tylko skutecznie zaciemniają pomieszczenia z oknami w nie wyposażonymi, ale jednocześnie nie ograniczają zbyt mocno widoczności. Swoim Klientom oferujemy markizy do okien dachowych Fakro, charakteryzujące się bardzo dużą odpornością na warunki atmosferyczne. Nie trzeba więc dokonywać ich demontażu np. wraz z nadejściem chłodniejszych pór roku, w obawie przed opadami deszczu oraz śniegu czy silnymi podmuchami wiatru. Są one dostępne w różnych rozmiarach, a także kolorach (m.in. grafitowym i popielatym).

Łatwe w montażu i konserwacji markizy do okien dachowych Fakro

Kolejni Klienci decydują się na montaż markizy do okien pionowychz naszej oferty również ze względu na bardzo łatwy przebieg tej czynności. Aby znalazły się one w odpowiednim dla nich miejscu, wystarczy bowiem przykręcić kilka śrubek. Ponadto są to artykuły niewymagające, jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości. W celu wyczyszczenia markizy do okien wystarczy jedynie przetrzeć ją wilgotną szmatką i pozostawić do wyschnięcia. W wyniku tego wygląda ona świeżo, nie ulegając zarazem wyblaknięciu.

W pomieszczeniach znajdujących się na poddaszu częstym problemem jest szybkie nagrzewanie się powietrza. Markizy do okien dachowych stanowią jeden ze sposobów walki z uporczywymi promieniami słonecznymi, odpowiadającymi za wysoką temperaturę w tego typu miejscach. Co więcej, dzięki ich wykorzystaniu nie trzeba się martwić nadmiarem światła słonecznego w ciągu upalnych dni.

Markizy na okno dachowe – funkcjonalne rozwiązanie do Twojego domu

Wybierając markizy dachowe do swojego wnętrza, trzeba wiedzieć, że pełnią one dwie ważne funkcje. Po pierwsze, znacznie zmniejszają ilość światła wpadającego do środka. Dzieje się tak na skutek przysłonięcia szyb odpowiednio grubym i kryjącym materiałem. Po drugie, markiza dachowa ma za zadanie stanowić barierę ochronną przed silnym nagrzewaniem się powietrza w pokoju czy innego rodzaju pomieszczeniu poddaszowym. Za jej sprawą szyba się nie nagrzewa, ponieważ zostaje przez nią zablokowana.

Markizy montuje się od zewnątrz. Choć w pewnym sensie mogą one przypominać rolety zewnętrzne, w przeciwieństwie do nich, nie zatrzymują całkowicie światła. Jednocześnie nie ograniczają widoczności z wnętrza domu. Będą idealnym wyjściem w szczególnie gorące lato (na jesień i zimę można je zwinąć).

Markiza na okno dachowe – różne rodzaje w sam raz dla Ciebie

W zależności od tego, czego oczekujesz, możesz wybierać różne markizy na okno dachowe. Najprostsza spośród nich, jeśli chodzi o mechanizm, będzie markiza obsługiwana manualnie. Taki model odsłonisz i zasłonisz samodzielnie wtedy, kiedy tylko zechcesz. Wystarczy, że pociągniesz za uchwyt. Nieco bardziej zaawansowana okaże się markiza na okno dachowe, zasilana prądem elektrycznym. W tym wypadku sterujesz markizą przy wykorzystaniu specjalnego pilota. Najnowszym rozwiązaniem okazują się natomiast markizy zasilane solarnie, które także obsłużysz za pomocą pilota. One jednak do działania nie będą wymagały podłączenia do sieci elektrycznej. Samodzielnie zdecyduj, która z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.