Filtruj według

Rozmiar okna

Rozmiar okna

Cena

Cena

  • 1 446,00 zł - 2 842,00 zł

Aktywne filtry

Okna dachowe plastikowe - idealnie rozwiązanie dla twojego poddasza

Poddasze jako część mieszkania spisuje się bardzo dobrze. By polepszyć jakość mieszkania na poddaszach stworzono wiele dedykowanych rozwiązań. Jednym z nich są okna dachowe PCV, które świetnie spełniają rolę dekoracyjną oraz użytkową. Okna dachowe PCV wykonane są z polichlorku winylu, wewnątrz konstrukcji okna znajduje się stalowy profil, który wzmacnia całą konstrukcję. Zewnętrzna część okna składa się z aluminiowego oblachowania, przez co często na okna dachowe PCV mówi się, okna aluminiowo-tworzywowe. Zewnętrzne oblachowanie dostępne jest w trzech kolorach:

  • Czarny RAL 9005

  • Antracyt RAL 7016

  • Szary RAL 7022

Okna dachowe plastikowe są uzbrojone aż w 4 uszczelki, których zadaniem jest zwiększenie szczelności konstrukcji. Przekłada się to na bardzo dobre parametry termiczne. Wszystkie okna PCV sprzedawane na Velno.pl są wyposażone w pakiet szybowy składający się z trzech szyb.

Jakie okno dachowe PCV wybrać?

Wybierając okna dachowe na poddasze należy sugerować się trzema najważniejszymi kryteriami: wyglądem, rozmiarem oraz energooszczędnością. Dobierając odpowiedni rozmiar okna dachowego PCV należy zwrócić uwagę na szerokość krokwi dachowych. Jeżeli odstęp między krokwiami będzie za mały lub za duży, nie będziemy w stanie zamontować takiego okna. Bardzo ważnym aspektem w wyborze okien dachowych PCV jest ich oszczędność ciepła. Zależy ona w dużej mierze od pakietu szybowego zastosowanego w oknie dachowym. Najpopularniejsze pakiety szybowe to pakiety U4 i U5. Charakteryzują się ona wysoką energooszczędnością i przystępną ceną.

Jakie akcesoria można pasują do okien dachowych PCV?

Akcesoria są świetnym dopełnieniem do okien dachowych PCV. Firma FAKRO w swojej ofercie posiada wiele modeli rolet wewnętrznych dzięki czemu możemy dopasować wariant i kolorystykę do każdego pomieszczenia. Do okien dachowych PCV możemy również zamontować praktycznie wszystkie akcesoria zewnętrzne, takie jak markizy czy rolety zewnętrzne. Wyjątkiem są rolety ARZ-H, których montaż wymaga przewiercania profilu okna na wylot.

Okno dachowe PCV a wystrój pomieszczenia

Projektując swoje poddasze, należy zadać o wiele elementów, aby uzyskać oczekiwany efekt. Nawet najmniejsze elementy mogą wpłynąć na wygląd całego poddasza. Okna dachowe PCV na poddaszu można spersonalizować na wiele sposobów, wybierając odpowiednia okleinę czy rozmiar okna. Szeroki wybór kolorów okleiny pozwoli na dopasowanie jej do każdego pomieszczenia. Obecnie okna dachowe PCV dostępne są w czterech wariantach:

  • biały RAL 9010 (standardowy)

  • złoty dąb (GO)

  • sosna (PI)

  • antracyt RAL 7016

Wybierając okna dachowe na swoje poddasze pamiętaj również o ich wielkości. Okna dachowe PCV dostępne są w wielu rozmiarach, co daje nam duże pole wyboru. Czym większe okno dachowe tym więcej światła dziennego będzie wpadało do pomieszczenia. Przebywanie w lepiej oświetlonych pomieszczeniach wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie i humor.

Nowoczesne okna dachowe PCV

Ciągły postęp technologiczny pozwala na polepszenie jakości naszego życia. Branża stolarki dachowej również cały czas się rozwija. Oprócz klasycznych okien dachowych PCV dostępna jest również wersja ze sterowaniem elektrycznym. Okno dachowe PTP-V Z-Wave otwieramy za pomocą pilota, ale również można otworzyć je manualnie gdy nie ma prądu. Okno wyposażone jest w czujnik deszczu, który po wykryciu opadów automatycznie zamyka okno, dzięki czemu nie trzeba się martwić o zamykanie okna. Poza otwieraniem elektrycznym, czujnikami i innymi usprawnieniami okno to jest identyczne jak klasyczne okno PTP-V manualne.

Okna dachowe PCV montaż

Gdzie możemy zamontować okna dachowe PCV?. Odpowiedź jest bardzo prosta. Plastikowe okna dachowe można zamontować praktycznie wszędzie, w każdym rodzaju pomieszczenia. Okna dachowe świetnie się spiszą w łazienkach jak i innych pomieszczeniach. Obrotowe okna dachowe FAKRO należy montować na dachach o kącie nachylenia 15° - 90°. Kupując okna dachowe PCV nie można zapomnieć o kołnierzu uszzczelniającym, który jest jednym z najwazniejszych elementów podczas montaż. Odpowiada on za szczelne połączenie okna dachowego z pokryciem dachowych.