Kołnierze uszczelniające

Jest 164 produktów.

Aktywne filtry

Jak dobrać odpowiedni kołnierz do okna dachowego?

Najważniejszym kryterium w doborze odpowiedniego kołnierza jest rodzaj pokrycia dachowego na, którym będą montowane okna. Szczelne połączenie okna dachowego jest bardzo istotne, aby konstrukcja nie przeciekała. Jeżeli nasz dach jest pokryty dachówką falistą to należy kupić dedykowany do tego pokrycia dachowego. Jeżeli potrzebujesz pomocy przy doborze odpowiedniego pokrycia dachowego, możesz się z nami skontaktować. Z chęcią pomożemy ci dobrać odpowiedni kołnierz dachowy, dzięki czemu będziesz miał pewność, że wszystko jest perfekcyjnie dopasowane.

 

Warto zwrócić uwagę na fakt, że kołnierze Fakro pasują wyłącznie do okien dachowych Fakro. Analogicznie, kołnierze Velux są kompatybilne jedynie z oknami do poddaszy Velux. Jeżeli okna dachowe montowane są w tak zwanym zespoleniu, konieczne jest zastosowanie kołnierzy do zespoleń. Z zespoleniem mamy do czynienia wówczas, gdy dwa lub więcej okien montowane jest zaraz obok siebie - jedynym elementem je dzielącym jest krokiew. Jeżeli jednak każde z okien montowane jest osobno, wówczas należy wybrać standardowy kołnierz. Co ważne, kołnierze pasują do każdego modelu okien dachowych.

 

 Podsumowując, aby właściwie dobrać kołnierz uszczelniający, pamiętaj aby wybrać kołnierz o takim samym rozmiarze jak okno dachowe, takiego samego producenta, zwróć uwagę na zespolenia oraz sprawdź rodzaj pokrycia dachowego w celu dobrania właściwego modelu kołnierza. W przypadku trudności z doborem, nasz personel służy pomocą.

Kołnierze uszczelniające do okien dachowych

Niezbędny kołnierz uszczelniający dachowy dostępny w naszej ofercie jest nieodłącznym elementem w montażu okien dachowych. Oferujemy modele zarówno standardowe, jak i kołnierze z dodatkową termoizolacją. Termoizolacyjna rama skutecznie eliminuje mostki termiczne, nic więc dziwnego, że najpopularniejsze rozwiązania do okien dachowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, do dyspozycji oddajemy konstrukcje wykonane z wysokiej jakości materiałów. Blacha aluminiowa w połączeniu z poliestrem gwarantuje świetne właściwości funkcjonalne i estetyczne. Kołnierz uszczelniający należy dopasować kolorystycznie do pozostałych elementów wyposażenia, aby całość prezentowała się spójnie.

 

Za co odpowiada kołnierz uszczelniający w oknie dachowym?

Głównym i najważniejszym zadaniem kołnierza dachowego jest szczelne połączenie okna oraz pokrycia dachowego. Nieszczelne połączenie powoduje przedostawanie się wody i wilgoci do pomieszczeń co, może wyrządzić bardzo duże szkody. Kolejnym zadaniem kołnierza jest odpowiednie odprowadzanie wody oraz śniegu - zalegająca opady atmosferyczne mogą przedostawać się w głąb dachu do pomieszczenia.

 

Czy można zamontować okno dachowe bez kołnierza uszczelniającego ?

Okno dachowe można bez kołnierza uszczelniającego, w przypadku gdy pokrycie dachowe jest wykonane z blachy na rąbek stojący. Stosując takie rozwiązanie dekarz z pokrycia dachowego wykonuje kołnierz uszczelniający, który należy następnie uzupełnić o profile kryjące boki EKB. Standardowo są one dokładane do kołnierzy uszczelniających - zabezpieczają konstrukcję okna przed czynnikami zewnętrznymi.

 

Kołnierz uszczelniający rodzaje

Każde pokrycie dachowe jest inne i bardzo ważne jest by dobrać odpowiedni kołnierz uszczelniający. Możemy wyróżnić wiele typów pokryć dachowych:

  • pokrycia profilowane (dachówka falista, blacha trapezowa 
  • dachówka płaska
  • pokrycia płaskie, cienkie (gont bitumiczny, papa, łupki)
  • pokrycia z blachy panelowej
  • pokrycia łuskowe (karpiówka)

Kołnierze uszczelniające możemy podzielić również ze względu na zastosowanie:

kołnierze do zespoleń (pionowych, poziomych)

  • do okien balkonowych
  • do zmiany kąta nachylenia
  • do okien kolankowych
  • do okien o powyższej osi obrotu