Kołnierze uszczelniające

Jest 149 produktów.

Aktywne filtry

W tym dziale znajdziesz kołnierze do okien dachowych - elementy konieczne do szczelnego połączenia okna dachowego z połacią dachową. Rozmiar kołnierza uszczelniającego zawsze musi być taki sam, jak rozmiar okna dachowego. Warto zwrócić uwagę na fakt, że kołnierze Fakro pasują wyłącznie do okien dachowych Fakro. Analogicznie, kołnierze Velux są kompatybilne jedynie z oknami do poddaszy Velux. Jeżeli okna dachowe montowane są w tak zwanym zespoleniu, konieczne jest zastosowanie kołnierzy do zespoleń. Z zespoleniem mamy do czynienia wówczas, gdy dwa lub więcej okien montowane jest zaraz obok siebie - jedynym elementem je dzielącym jest krokiew. Jeżeli jednak każde z okien montowane jest osobno, wówczas należy wybrać standardowy kołnierz. Co ważne, kołnierze pasują do każdego modelu okien dachowych. Podsumowując, aby właściwie dobrać kołnierz uszczelniający, pamiętaj aby wybrać kołnierz o takim samym rozmiarze jak okno dachowe, takiego samego producenta, zwróć uwagę na zespolenia oraz sprawdź rodzaj pokrycia dachowego w celu dobrania właściwego modelu kołnierza. W przypadku trudności z doborem, nasz personel służy pomocą.

Kołnierze uszczelniające do okien dachowych

Niezbędny kołnierz uszczelniający dachowy dostępny w naszej ofercie jest nieodłącznym elementem wyposażenia budynków w szczególności energooszczędnych i pasywnych. Oferujemy modele zarówno standardowe, jak i kołnierze z dodatkową termoizolacją. Dzięki bocznym elementom mają właściwości izolacyjne, co wpływa pozytywnie na ocieplenie pomieszczenia. Termoizolacyjna rama skutecznie eliminuje mostki termiczne, nic więc dziwnego, że to coraz chętniej wybierana seria kołnierzy uszczelniających do okien dachowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, do dyspozycji oddajemy konstrukcje wykonane z wysokiej jakości materiałów. Blacha aluminiowa w połączeniu z poliestrem gwarantuje świetne właściwości funkcjonalne i estetyczne. Kołnierz uszczelniający można dopasować kolorystycznie do pozostałych elementów wyposażenia, aby całość prezentowała się spójnie.

Kołnierz uszczelniający paroszczelny i paroprzepuszczalny

Dbając o komfort naszych klientów, oferujemy kołnierze do okien dachowych o właściwościach paroprzepuszczalnych i paroszczelnych. Zadaniem kołnierza paroszczelnego wykonanego z folii polietylenowej jest ochrona materiału izolacyjnego przed zawilgoceniem. Kołnierz gwarantuje szczelność i jest niezwykle szybki w montażu. Znajdująca się od środka pomieszczenia folia paroszczelna stanowi barierę dla ciepłego i wilgotnego powietrza. Krawędzie kołnierza mocuje się w wyfrezowanym rowku w ościeżnicy. Z kolei paroprzepuszczalny kołnierz uszczelniający z dodatkową termoizolacją zabezpiecza przed wilgocią, która może powstawać na oblachowaniu w wyniku przenikania przez nieszczelności szpalety i paroizolacji. Materiał termoizolacyjny kołnierza thermo wykonano z wełny owczej - ma optymalną gęstość i dużą sprężystość, zapewnia docieplenie i szczelność wokół okna.