Okna dachowe 78x140

Jest 16 produktów.

Aktywne filtry

Okna dachowe 78x140 - jakie wybrać?

Materiały, z których wykonane są okna dachowe charakteryzują się różną odpornością na wilgoć oraz wyglądem. Dobór okien dachowych w dużej mierze jest uzależniony od pomieszczenia, w którym będzie montowane.

W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności takich jak np. łazienka zaleca się montowanie okien wykonanych z plastiku (PCV) lub okna drewniane pokryte specjalnym lakierem poliuretanowym. W pozostałych pomieszczeniach okna drewniane będą spełniać nasze oczekiwania.

Czy wymiar 78x140 wystarczy?

Pomieszczenia na poddaszu powinny być odpowiednio doświetlone w ciągu dnia. Wymiar 78x140 dostarcza do pomieszczenia bardzo dużo światła, co wpływa na pozytywnie na nastrój. Dodatkowo większa ilość światła w pomieszczeniu podkreśla styl i wnętrze pomieszczenia.

Ile kosztuje okno dachowe 78x140?

Cena okna dachowego w wymiarze 78x140 zależy od wielu czynników:

  • materiału z jakiego zostały wykonane,

  • wymiarów,

  • zastosowanego pakietu szybowego,

Z uwagi na ilość czynników, które wpływają na cenę, okna dachowe w wymiarze 78x140 mogą kosztować od 1000zł do nawet 8000 zł.

Jaki rozstaw krokwi dla okien dachowych 78x140 będzie odpowiedni?

Standardowo by zemścić okno dachowe między krokwiami, odstęp musi być od 2-5 cm szerszy niż okno. Na przykład, jeżeli mamy okno dachowe o wymiarze 78x140 cm odstęp pomiędzy krokwiami powinien wynosić od 80cm do 83cm.

Jakie dodatki do okna dachowego 78x140?

Dodatki do okien dachowych pełnią rolę dekoracyjną oraz funkcjonalną. Rolety wewnętrzne, mogą być elementem dekoracyjnym ale również mogą pełnić funkcje przyciemniającą bądź zaciemniającą. Dodatków do okien dachowych w wymiarze 78x140 jest bardzo wiele, wszystkie można znaleźć na naszej stronie velno.pl.