Kołnierz uszczelniający Fakro EZV-P 66x140
  • Kołnierz uszczelniający Fakro EZV-P 66x140

Kołnierz uszczelniający Fakro EZV-P 66x140

338,00 zł
Czas dostawy: do 8 dni roboczych
access_time Na zamówienie
Czas dostawy: do 8 dni roboczych
Ilość
access_time Na zamówienie
Czas dostawy: do 8 dni roboczych
Bezpieczne płatności
Opis

Kołnierz Fakro EZV-P

Został zaprojektowany pod takie pokrycia jak dachówka falista, czy blacha profilowana. Ze względu jednak na jego uniwersalność, może być stosowany w niemalże każdym pokryciu dachowym. Jedynym warunkiem jest posiadanie pokrycia dachowego, gdzie wysokość fali nie przekracza 45 mm. Wysokość fali to różnica pomiędzy najniższym a najwyższym punktem pokrycia (patrząc od strony zewnętrznej).

Wysokość fali w kołnierzach do okien dachowych

Kołnierz Fakro EZV-P standardowo stosowany jest do uszczelnienia pojedynczego okna. W przypadku zespoleń (okien montowanych obok siebie), konieczne jest zakupienie kołnierza do zespoleń. Aby kołnierz był prawidłowo osadzony, kąt dachu musi się mieścić w przedziale od 15° do 90°.

Kołnierz Fakro EZV-P

Budowa kołnierza uszczelniającego EZV-P

Budowa kołnierza EZV-P opiera na czterech podstawowych elementach, wykonanych z blachy aluminiowej. Są to elementy boczne, górny oraz dolny. Całość pokryta jest poliestrem, który nadaje kołnierzowi barwę szarą (RAL 7022). Element dolny zakończony jest wysokoplastycznym fartuchem, który ma za zadanie dopasować się do pokrycia dachowego. Fartuch od spodu pokryty jest masą klejącą, która gwarantuje odpowiednie doleganie do pokrycia dachowego. Standardowo kołnierz wyposażony jest również w kliny uszczelniające, które gwarantują ochronę przed śniegiem, liśćmi czy pyłem. W górnej części kołnierza zamontowana jest rynienka odwadniająca, której zadaniem jest odprowadzanie skroplonej pary wodnej z folii wstępnego krycia poza okno.

Elementy kołnierza

Budowa kołnierza Fakro EZV-P

1 - dolny element kołnierza z plastycznym fartuchem o długości 165 mm

2 - elementy boczne

3 - górny element

4 - blaszane paski mocujące kołnierz

5 - rynienka

6 - kliny uszczelniające

Szczegóły produktu
Fakro
Rozmiar
66x140
Typ pokrycia
Dachówka falista do 45 mm
Opinie (0)