Schody strychowe Fakro LST 70x120
  • Schody strychowe Fakro LST 70x120
  • Schody strychowe Fakro LST 70x120

Schody strychowe Fakro LST 70x120

1 439,00 zł
Czas dostawy: 1-2 dni

Zobacz inne modele w rozmiarze 70x120

W zestawie:

- listwy LXL-PVC 
- kątowniki montażowe LXK

Na magazynie
Czas dostawy: 1-2 dni
Szybka dostawa

Dostawa gratis od 3500zł

Opcje dostawy
Opcje dostawy ×
Płatność PayU (szybki przelew online)
Kurier GEODIS (paleta)115,00 zł
Płatność przy odbiorze (pobranie)
Kurier GEODIS (paleta)125,00 zł
Ilość
Na magazynie
Czas dostawy: 1-2 dni
Bezpieczne płatności
Opis

Sprawdzona ościeżnica drewniana

Ościeżnica schodów LST wykonana jest z impregnowanego próżniowo drewna sosnowego. Drewno to jest pozbawione sęków. Zostaje też poddawane procesowi szlifowania, aby wyeliminować powstawanie uciążliwych i mało estetycznych drzazg. W specjalnie wyfrezowanym miejscu w ościeżnicy znajduje się uszczelka obwodowa, która dodatkowo uszczelnia połączenie klapy z ościeżnicą. Sama klapa o grubości 3,6 cm jest ocieplana, dzięki czemu współczynnik przenikania ciepła dla całych schodów wynosi 1,1W/m²K.

Drewniana skrzynia schodów Fakro LST

Wytrzymałość przede wszystkim

Drabinka wykonana została z jednego z najwytrzymalszych materiałów na świecie – stali szlachetnej. Dzięki temu schody LST są w stanie udźwignąć ciężar o wadze 200 kg. Kolejną zaletą stalowej drabinki jest fakt, że materiał ten jest odporny na gnicie oraz powstawanie pleśni, co może wystąpić w przypadku schodów drewnianych.

Klapa schodów nożycowych LST

Dbałość o każdy detal

W schodach LST zadbano również o kwestie wizualne. W standardzie klapa schodów malowana jest od spodu w kolorze białym. Jeżeli więc masz biały sufit, nie będzie konieczne malowanie klapy (co jest wymagane w ekonomicznych wersjach schodów, takich jak np. LWS Plus). Poza malowaniem klapy, zadbano też o wykończenie połączenie ramy schodów z sufitem – to dzięki listwom maskującym, które w schodach LST są również w standardzie. Jako, że stopnie schodów są ze stali, w celu ich zabezpieczenia oraz podkreślenia walorów wizualnych, pomalowano je proszkowo lakierem w kolorze RAL 7022. Jest to ten sam kolor, który używa się do malowania oblachowania okien dachowych i kołnierzy uszczelniających Fakro.

Bezproblemowy montaż

Potrzebujesz zamontować schody, ale nie wiesz w jaki sposób utrzymać je w powietrzu, aby połączyć je z sufitem? Ci, którzy montowali schody, z pewnością znają ten kłopot. W schodach LST natomiast problem ten nie występuje – standardowo wyposażone są one w komplet 4 kątowników montażowych, które pozawalają zawiesić schody na stropie podczas instalacji.

Kątowniki montażowe w zestawie

Wymiary schodów strychowych Fakro LST

Nie wiesz, czy schody będą pasowały do Twojego pomieszczenia? Poniżej znajduje się szczegółowy rysunek, przedstawiający poszczególne elementy schodów. Pod rysunkiem znajdziesz ich dokładne wymiary.

Wymiary schodów nozycowych Fakro

Szczegóły produktu
Fakro
Rozmiar
70x120
Gwarancja
3 lata
Współczynnik przenikania ciepła schodów
1,1 W/m²K
Grubość izolacji termicznej
3 cm
Grubość klapy
3,6 cm
Zewnętrzne wymiary skrzynki
69x119,4 cm
Wymiary otworu w suficie „A” x „B”
70x120 cm
Dopuszczalne obciążenie
200 kg
Maksymalna wysokość pomieszczenia
280 cm
Odległość zamachowa „R”
150 cm
Odległość po rozłożeniu drabinki „C”
146-134 cm
Wysokość złożonych schodów „K”
38,2 cm
Długość stopni „E”
30 cm
Warto dokupić
Opinie (0)