Schody strychowe 60x120

Jest 6 produktów.

Aktywne filtry

Jakie schody strychowe w wymiarze 60 x 120 wybrać?

Rozmiar w schodach strychowych to nie wszystko. Liczy się również z czego wykonane są schody strychowe. Wymiar 60x120 jest bardzo popularny i występuję w wielu wariantach:

  • schody strychowe segmentowe (drewniane oraz metalowe)

  • schody strychowe nożycowe (metalowe)

  • schody strychowe przesuwne

Tak szeroki podział pomoże ci dobrać odpowiednie schody dla twojego pomieszczenia. Każdy z rodzajów schodów strychowych 60x120 charakteryzuje się innymi odległościami zamachowymi, sposobem otwierania, czy wytrzymałością.

Schody strychowe 60x120 a ciepło

Wybierając schody strychowe należy kierować się bardzo ważnym czynnikiem jakim jest współczynnik przenikania ciepłą - oznacza to jaka wartość ciepła przedostaje się przez szczeliny. Czym mniejszy współczynnik przenikania ciepła tym schody są cieplejsze. Jeżeli twój strych jest ocieplony wystarczy, że wybierzesz standardowe schody strychowe LWK 60x120, których współczynnik przenikania ciepła Uw) wynosi 1,1W/m2K. W przeciwnym wypadku gdy twój strych jest nieocieplony dobrze będzie co najmniej zastosować schody strychowe LTK 60x120, których współczynnik przenikania ciepła jest równy 0,68 W/m2K. Najlepszym rozwiązaniem są schody strychowe LWT 60x120 ze współczynnikiem U(w) = 0,51 W/m2K. Dodatkowo, jeżeli zależy ci na poprawieniu tego parametru, dobrym pomysłem jest zastosowanie dodatkowego zestawu izolacyjnego LXD. Zadaniem tego zestawu jest dodatkowe docieplenie skrzyni schodów strychowych co znacznie polepsza parametry termiczne.

Czy schody strychowe w wymiarze 60x120 będą odpowiednie?

Wymiar schodów strychowych jest uzależniony od wielkości otworu, który zostanie przygotowany. Rozmiar ten w zupełności wystarcza na standardowe użytkowanie, lecz niektórym przeszkadza szerokość. Dla przeciętnego człowieka szerokość 60cm nie powinna sprawiać problemów. Wnoszenie gabarytów na strych może już stanowić większe utrudnienie. Więc jeżeli nie potrzebujesz wnosić dużych przedmiotów na strych wymiar ten będzie idealny dla ciebie.