Okno dachowe Fakro FPU-V U3 134x98

FPUVU313498

 Towar na zamówienie. Dostawa w ciągu 7 dni roboczych. 

Więcej szczegółów

Dostawa już od 60,00 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawy Czas dostawy Cena
PEKAES 24h 60,00 zł
PEKAES - Pobranie 24h 69,00 zł

* Dla zakupów powyżej 4 000,00 zł darmowa dostawa!

1 756,00 zł brutto

Otwieranie uchylno – obrotowe preSelect ®

Standardowe okna dachowe posiadają tzw. funkcję obrotową. Oznacza to, że zawiasy umiejscowione są w połowie okna, a skrzydło obraca się po osi. Okno uchylno – obrotowe preSelect ® poza funkcją obrotową, może się również uchylać. Daje to nam możliwość swobodnego wyglądania przez okno. W przypadku niskich ścianek kolankowych rozwiązanie to umożliwia nam również komfortową obsługę okna – podczas otwierania okna nie musimy się schylać. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, w każdej chwili funkcję uchylną możemy zamienić na funkcję obrotową, za pomocą specjalnego przełącznika preSelect. Warto również zaznaczyć, że okna uchylno – obrotowe nie różnią się wyglądem od okien uchylnych, dzięki czemu możemy montować okna różnego rodzaju, bez obaw o to, że nie będą do siebie pasowały.

okno dachowe uchylno - obrotowe  Fakro FPU-V U3 preSelect


Okno drewniano - poliuretanowe odporne na wilgoć

Konstrukcja okna dachowego FPU-V U3 opiera się na impregnowanym próżniowo drewnie sosnowym. Aby produkt zabezpieczyć przed wilgocią, na drewniany rdzeń nanoszone są 3 warstwy lakieru poliuretanowego. Pokrycie drewna lakierem powoduje, że kolor okna staje się zupełnie biały, bez widocznego usłojenia (struktury drewna). Od zewnątrz okno okute jest aluminium w kolorze RAL 7022. Model FPU-V może być stosowany do każdego pomieszczenia. W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak kuchnie i łazienki, zastosowanie okna FPU-V lub jego odpowiednika z PCV (PPP-V) jest wręcz koniecznie, ponieważ standardowe okno drewniane nie jest dostatecznie zabezpieczone przed działaniem wilgoci.

okno dachowe Fakro FPU-V U3 do łazienki drewniano - poliuretanowe


pakiet szybowy

Pakiet szybowy U3

W  prezentowanym oknie dachowym FPU-V zainstalowany jest pakiet szybowy z serii U3. Symbol ten oznacza, że okno wyposażone jest w pakiet 2-szybowy z ciepłą ramką międzyszybową. Zewnętrzna szyba poddawana jest procesowi hartowania, co zwiększa jej wytrzymałość. Rozwiązanie to jest przydatne w szczególności podczas opadów gradu. Pomiędzy szybami znajduje się gaz szlachetny – argon. Dzięki niemu izolacja termiczna pakietu szybowego jest jeszcze lepsza. Współczynnik przenikania ciepła dla szyby Ug = 1,0 W/m2*K.

fakro pakiet szybowy u3 w oknie dachowym fakro FPU-V U3 białym


Nawiewnik V40P

W górnej części okna dachowego FPU-V U3 znajduje się tzw. „nawiewnik”. Zapewnia on dopływ świeżego powietrza, nawet gdy okno jest zamknięte. Dzięki wymianie powietrza zachowujemy zdrowy mikroklimat pomieszczenia, co nie tylko pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, ale też zapewnia zdrową kondycję naszych okien, drzwi oraz ścian. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, nawiewnik możemy w każdej chwili zamknąć i tym samym zaprzestać wymianę powietrza. Co ważne, nawiewnik V40P jest automatyczny. Oznacza to, że po otwarciu nawiewnika, reguluje on ilość wpadającego do pomieszczenia powietrza, w zależności od różnicy ciśnień. Dzięki temu wymiana powietrza jest jeszcze bardziej wydajna, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie w zimowe dni.

nawiewnik Fakro V40P w oknie dachowym fpu-v u3 preselect


Technologia thermoPro
energooszczędne okno dachowe fakro

Lepsza termoizolacja okna. Dzięki zastosowaniu powłoki niskoemisyjnej nowej technologii, szyba okna zatrzymuje ciepło jeszcze skuteczniej, niż dotychczas. Kolejny element wpływający na zmniejszenie współczynnika przenikania ciepła to wkładki termoizolacyjne, które zamontowano w dolnej części skrzydła.

żywotność lakieru w oknach dachowych

Dłuższa żywotność drewna. Dolne naroża ościeżnicy zostały wyposażone w specjalne kanaliki odwadniające. Mają one za zadanie odprowadzać wykroploną parę wodną, aby nie doprowadzać do zawilgocenia drewnianej konstrukcji okna. Dzięki temu rozwiązaniu okno będzie służyło przez dłuższy czas.

większa szczelność okien dachowych

Większa szczelność okien. Okna produkowane w technologii thermoPro posiadają 4 klasę szczelności wg EN12207. Jest to najwyższy wynik, jaki może osiągnąć okno. Wysoka szczelność okien jest pomocna przy większych podmuchach wiatru. Ponadto, parametr ten jest szczególnie istotny dla domów posiadających wentylację mechaniczną.

prosty montaż okien dachowych fakro

Ułatwiony montaż. W oknach dachowych Fakro thermoPro zaprojektowano zupełnie nowe kątowniki montażowe. Kątowniki te ułatwiają i przyspieszają montaż. Dodatkowym usprawnieniem jest zastosowanie wkrętów typu Torx.


Montaż okna dachowego

Do prawidłowego połączenia okna dachowego z połacią dachową wymagane jest dokupienie kołnierza uszczelniającego.

kołnierz do okien dachowych fakro


Zapisz
Rozmiar okna 134x98
Producent Fakro
Gwarancja 10 lat
Typ otwierania Uchylno - obrotowe
Konstrukcja okna Drewniano - poliuretanowa
Ilość warstw lakieru 3
Kolor okna od wewnątrz Biały
Kolor oblachowania od zewnątrz RAL 7022
Pakiet szybowy 2-szybowy
Zewnętrzna szyba hartowana Tak
Ciepła ramka międzyszybowa Tak
Współczynnik przenikania ciepła okna Uw 1,2 W/m2K
Współczynnik przenikania ciepła szyby Ug 1,0 W/m2K
Izolacyjność akustyczna okna 32 dB
Nawiewnik Tak (V40P)
Umiejscowienie klamki Na dole
Zabezpieczenie Fakro topSafe Tak
Technologia Fakro thermoPro Tak
Montaż o nachyleniu dachu 15-55°

Napisz opinię

Okno dachowe Fakro FPU-V U3 134x98

Okno dachowe Fakro FPU-V U3 134x98

 Towar na zamówienie. Dostawa w ciągu 7 dni roboczych.