Okno dachowe Fakro FPP-V U3 preSelect 55x98

FPPVU35598

Oryginalny produkt Fakro

Produkty, które nie są dostępne od ręki produkowane są pod indywidualne zamówienie, niepodlegające zwrotowi

Więcej szczegółów

Towar na zamówienie. Dostawa: do 10 dni roboczych

Dostawa za 79,00 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyCzas dostawyCena
PEKAES do 2 dni roboczych 79,00 zł

* Dla zakupów powyżej 4 000,00 zł darmowa dostawa!

1 438,00 zł brutto

Otwieranie uchylno – obrotowe preSelect ®

Standardowe okna dachowe posiadają tzw. funkcję obrotową. Oznacza to, że zawiasy umiejscowione są w połowie okna, a skrzydło obraca się po osi. Okno uchylno – obrotowe preSelect ® poza funkcją obrotową, może się również uchylać. Daje to nam możliwość swobodnego wyglądania przez okno. W przypadku niskich ścianek kolankowych rozwiązanie to umożliwia nam również komfortową obsługę okna – podczas otwierania okna nie musimy się schylać. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, w każdej chwili funkcję uchylną możemy zamienić na funkcję obrotową, za pomocą specjalnego przełącznika preSelect. Warto również zaznaczyć, że okna uchylno – obrotowe nie różnią się wyglądem od okien uchylnych, dzięki czemu możemy montować okna różnego rodzaju, bez obaw o to, że nie będą do siebie pasowały.

okno dachowe uchylno - obrotowe Fakro preSelect FPP-V U3


Konstrukcja drewniana

Model FPP-V U3 wykonany jest z impregnowanego próżniowo drewna sosnowego. Całość pokryta jest dwiema warstwami lakieru bezbarwnego. Od zewnątrz okno okute jest aluminium w kolorze RAL 7022.

okno dachowe Fakro drewniane FPP-V u3


pakiet-szybowy-1.png

Pakiet szybowy U3

W  prezentowanym oknie dachowym FPP-V zainstalowany jest pakiet szybowy z serii U3. Symbol ten oznacza, że okno wyposażone jest w pakiet 2-szybowy z ciepłą ramką międzyszybową. Zewnętrzna szyba poddawana jest procesowi hartowania, co zwiększa jej wytrzymałość. Rozwiązanie to jest przydatne w szczególności podczas opadów gradu. Pomiędzy szybami znajduje się gaz szlachetny – argon. Dzięki niemu izolacja termiczna pakietu szybowego jest jeszcze lepsza. Współczynnik przenikania ciepła dla szyby Ug = 1,0 W/m2*K.

fakro pakiet szybowy u3 okno fpp-v


Nawiewnik V40P

W górnej części okna dachowego FPP-V U3 znajduje się tzw. „nawiewnik”. Zapewnia on dopływ świeżego powietrza, nawet gdy okno jest zamknięte. Dzięki wymianie powietrza zachowujemy zdrowy mikroklimat pomieszczenia, co nie tylko pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, ale też zapewnia zdrową kondycję naszych okien, drzwi oraz ścian. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, nawiewnik możemy w każdej chwili zamknąć i tym samym zaprzestać wymianę powietrza. Co ważne, nawiewnik V40P jest automatyczny. Oznacza to, że po otwarciu nawiewnika, reguluje on ilość wpadającego do pomieszczenia powietrza, w zależności od różnicy ciśnień. Dzięki temu wymiana powietrza jest jeszcze bardziej wydajna, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie w zimowe dni.

nawiewnik Fakro V40P w oknie FPP-V u3 preSelect


Technologia thermoPro
termoizolacja okna dachowego fakro

Lepsza termoizolacja okna. Dzięki zastosowaniu powłoki niskoemisyjnej nowej technologii, szyba okna zatrzymuje ciepło jeszcze skuteczniej, niż dotychczas. Kolejny element wpływający na zmniejszenie współczynnika przenikania ciepła to wkładki termoizolacyjne, które zamontowano w dolnej części skrzydła.

żywotność lakieru w oknach dachowych

Dłuższa żywotność drewna. Dolne naroża ościeżnicy zostały wyposażone w specjalne kanaliki odwadniające. Mają one za zadanie odprowadzać wykroploną parę wodną, aby nie doprowadzać do zawilgocenia drewnianej konstrukcji okna. Dzięki temu rozwiązaniu okno będzie służyło przez dłuższy czas.

większa szczelność okien dachowych

Większa szczelność okien. Okna produkowane w technologii thermoPro posiadają 4 klasę szczelności wg EN12207. Jest to najwyższy wynik, jaki może osiągnąć okno. Wysoka szczelność okien jest pomocna przy większych podmuchach wiatru. Ponadto, parametr ten jest szczególnie istotny dla domów posiadających wentylację mechaniczną.

prosty montaż okien dachowych fakro

Ułatwiony montaż. W oknach dachowych Fakro thermoPro zaprojektowano zupełnie nowe kątowniki montażowe. Kątowniki te ułatwiają i przyspieszają montaż. Dodatkowym usprawnieniem jest zastosowanie wkrętów typu Torx.


Montaż okna dachowego

Do prawidłowego połączenia okna dachowego z połacią dachową wymagane jest dokupienie kołnierza uszczelniającego.

kołnierz do okien dachowych fakro

ZapiszZapiszZapisz
Rozmiar okna55x98
ProducentFakro
Gwarancja10 lat
Typ otwieraniaUchylno - obrotowe
Konstrukcja oknaDrewniana
Ilość warstw lakieru2
Kolor okna od wewnątrzSosna bezbarwna
Kolor oblachowania od zewnątrzRAL 7022
Pakiet szybowy2-szybowy
Zewnętrzna szyba hartowanaTak
Ciepła ramka międzyszybowaTak
Współczynnik przenikania ciepła okna Uw1,2 W/m2K
Współczynnik przenikania ciepła szyby Ug1,0 W/m2K
Izolacyjność akustyczna okna32 dB
NawiewnikTak (V40P)
Umiejscowienie klamkiNa dole
Zabezpieczenie Fakro topSafeTak
Technologia Fakro thermoProTak
Montaż o nachyleniu dachu15-55°

Napisz opinię

Okno dachowe Fakro FPP-V U3 preSelect 55x98

Okno dachowe Fakro FPP-V U3 preSelect 55x98

Oryginalny produkt Fakro

Produkty, które nie są dostępne od ręki produkowane są pod indywidualne zamówienie, niepodlegające zwrotowi