Okno dachowe Fakro FTU-V U3 114x118

FTUVU3114118

Oryginalny produkt Fakro

Produkty, które nie są dostępne od ręki produkowane są pod indywidualne zamówienie, niepodlegające zwrotowi

Więcej szczegółów

Towar na zamówienie. Dostawa: do 10 dni roboczych

Dostawa za 79,00 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyCzas dostawyCena
PEKAES do 3 dni roboczych 79,00 zł

* Dla zakupów powyżej 4 000,00 zł darmowa dostawa!

1 379,00 zł brutto

Okno drewniano - poliuretanowe odporne na wilgoć

Konstrukcja okna dachowego FTU-V U3 opiera się na impregnowanym próżniowo drewnie sosnowym. Aby produkt zabezpieczyć przed wilgocią, na drewniany rdzeń nanoszone są 3 warstwy lakieru poliuretanowego. Pokrycie drewna lakierem powoduje, że kolor okna staje się zupełnie biały, bez widocznego usłojenia (struktury drewna). Od zewnątrz okno okute jest aluminium w kolorze RAL 7022. Model FTU-V może być stosowany do każdego pomieszczenia. W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak kuchnie i łazienki, zastosowanie okna FTU-V lub jego odpowiednika z PCV (PTP-V) jest wręcz koniecznie, ponieważ standardowe okno drewniane nie jest dostatecznie zabezpieczone przed działaniem wilgoci.

okno dachowe Fakro do łazienki


pakiet szybowy

Pakiet szybowy U3

W  prezentowanym oknie dachowym FTU-V zainstalowany jest pakiet szybowy z serii U3. Symbol ten oznacza, że okno wyposażone jest w pakiet 2-szybowy z ciepłą ramką międzyszybową. Zewnętrzna szyba poddawana jest procesowi hartowania, co zwiększa jej wytrzymałość. Rozwiązanie to jest przydatne w szczególności podczas opadów gradu. Pomiędzy szybami znajduje się gaz szlachetny – argon. Dzięki niemu izolacja termiczna pakietu szybowego jest jeszcze lepsza. Współczynnik przenikania ciepła dla szyby Ug = 1,0 W/m2*K.

fakro pakiet szybowy u3 okno dachowe ftu-v


Nawiewnik V40P

W górnej części okna dachowego FTU-V U3 znajduje się tzw. „nawiewnik”. Zapewnia on dopływ świeżego powietrza, nawet gdy okno jest zamknięte. Dzięki wymianie powietrza zachowujemy zdrowy mikroklimat pomieszczenia, co nie tylko pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, ale też zapewnia zdrową kondycję naszych okien, drzwi oraz ścian. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, nawiewnik możemy w każdej chwili zamknąć i tym samym zaprzestać wymianę powietrza. Co ważne, nawiewnik V40P jest automatyczny. Oznacza to, że po otwarciu nawiewnika, reguluje on ilość wpadającego do pomieszczenia powietrza, w zależności od różnicy ciśnień. Dzięki temu wymiana powietrza jest jeszcze bardziej wydajna, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie w zimowe dni.

nawiewnik Fakro V40P w oknie dachowym ftu-v u3


Technologia thermoPro
termoizolacja okna dachowego fakro

Lepsza termoizolacja okna. Dzięki zastosowaniu powłoki niskoemisyjnej nowej technologii, szyba okna zatrzymuje ciepło jeszcze skuteczniej, niż dotychczas. Kolejny element wpływający na zmniejszenie współczynnika przenikania ciepła to wkładki termoizolacyjne, które zamontowano w dolnej części skrzydła.

żywotność lakieru w oknach dachowych

Dłuższa żywotność drewna. Dolne naroża ościeżnicy zostały wyposażone w specjalne kanaliki odwadniające. Mają one za zadanie odprowadzać wykroploną parę wodną, aby nie doprowadzać do zawilgocenia drewnianej konstrukcji okna. Dzięki temu rozwiązaniu okno będzie służyło przez dłuższy czas.

większa szczelność okien dachowych

Większa szczelność okien. Okna produkowane w technologii thermoPro posiadają 4 klasę szczelności wg EN12207. Jest to najwyższy wynik, jaki może osiągnąć okno. Wysoka szczelność okien jest pomocna przy większych podmuchach wiatru. Ponadto, parametr ten jest szczególnie istotny dla domów posiadających wentylację mechaniczną.

prosty montaż okien dachowych fakro

Ułatwiony montaż. W oknach dachowych Fakro thermoPro zaprojektowano zupełnie nowe kątowniki montażowe. Kątowniki te ułatwiają i przyspieszają montaż. Dodatkowym usprawnieniem jest zastosowanie wkrętów typu Torx.


Montaż okna dachowego

Do prawidłowego połączenia okna dachowego z połacią dachową wymagane jest dokupienie kołnierza uszczelniającego.

kołnierz do okien dachowych fakro


ZapiszZapisz
Rozmiar okna114x118
ProducentFakro
Gwarancja10 lat
Typ otwieraniaObrotowe
Konstrukcja oknaDrewniano - poliuretanowa
Ilość warstw lakieru3
Kolor okna od wewnątrzBiały
Kolor oblachowania od zewnątrzRAL 7022
Pakiet szybowy2-szybowy
Zewnętrzna szyba hartowanaTak
Ciepła ramka międzyszybowaTak
Współczynnik przenikania ciepła okna Uw1,2 W/m2K
Współczynnik przenikania ciepła szyby Ug1,0 W/m2K
Izolacyjność akustyczna okna32 dB
NawiewnikTak (V40P)
Umiejscowienie klamkiNa dole
Zabezpieczenie Fakro topSafeTak
Technologia Fakro thermoProTak
Technologia Velux ThermoTechnologyNie

Napisz opinię

Okno dachowe Fakro FTU-V U3 114x118

Okno dachowe Fakro FTU-V U3 114x118

Oryginalny produkt Fakro

Produkty, które nie są dostępne od ręki produkowane są pod indywidualne zamówienie, niepodlegające zwrotowi