Kołnierz Fakro EHN-P 55x78 Zobacz większe

Kołnierz Fakro EHN-P 55x78

EHNP5578

 Towar na zamówienie. Dostawa w ciągu 4 dni roboczych. 

Więcej szczegółów

Dostawa już od 18,00 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyCzas dostawyCena
DHL 24h 18,00 zł
DHL - Pobranie 24h 22,00 zł
FedEx 24h 26,00 zł
FedEx - Pobranie 24h 30,00 zł

* Dla zakupów powyżej 4 000,00 zł darmowa dostawa!

211,00 zł brutto

Kołnierz Fakro EHN-P

 

Został zaprojektowany pod takie pokrycia jak dachówka czy blacha wysokoprofilowana. Ze względu jednak na jego uniwersalność, może być stosowany w niemalże każdym pokryciu dachowym. Jedynym warunkiem jest posiadanie pokrycia dachowego, gdzie wysokość fali nie przekracza 90 mm. Wysokość fali to różnica pomiędzy najniższym a najwyższym punktem pokrycia (patrząc od strony zewnętrznej).

kołnierz fakro ehn-p 90 mm

Kołnierz EHN-P standardowo stosowany jest do uszczelnienia pojedynczego okna. W przypadku zespoleń (okien montowanych obok siebie), konieczne jest zakupienie kołnierza do zespoleń. Aby kołnierz był prawidłowo osadzony, kąt dachu musi się mieścić w przedziale od 15° do 90°.


Budowa kołnierza EHN-P opiera na czterech podstawowych elementach, wykonanych z blachy aluminiowej. Są to elementy boczne, górny oraz dolny. Całość pokryta jest poliestrem, który nadaje kołnierzowi barwę szarą (RAL 7022). Element dolny zakończony jest wysokoplastycznym fartuchem, który ma za zadanie dopasować się do pokrycia dachowego. Fartuch od spodu pokryty jest masą klejącą, która gwarantuje odpowiednie doleganie do pokrycia dachowego. Standardowo kołnierz wyposażony jest również w kliny uszczelniające, które gwarantują ochronę przed śniegiem, liśćmi czy pyłem. W górnej części kołnierza zamontowana jest rynienka odwadniająca, której zadaniem jest odprowadzanie skroplonej pary wodnej z folii wstępnego krycia poza okno.


kołnierz Fakro EHN-P do pokryć wysokoprofilowanych

Elementy kołnierza

1 - dolny element kołnierza z plastycznym fartuchem o długości 220 mm

2 - elementy boczne

3 - górny element

4 - blaszane paski mocujące kołnierz

5 - rynienka

6 - kliny uszczelniające

Rozmiar kołnierza55x78

Napisz opinię

Kołnierz Fakro EHN-P 55x78

Kołnierz Fakro EHN-P 55x78

 Towar na zamówienie. Dostawa w ciągu 4 dni roboczych.