Kołnierz uszczelniający Fakro EHN-P 78x140
  • Kołnierz uszczelniający Fakro EHN-P 78x140

Kołnierz uszczelniający Fakro EHN-P 78x140

270,35 zł
Czas dostawy: 24h
Na magazynie
Czas dostawy: 24h
Dostawa od 16,00 zł

od 1000 zł dostawa gratis

Opcje dostawy
Opcje dostawy ×
Płatność PayU (szybki przelew online)
Kurier DHL16,00 zł
Płatność przy odbiorze (pobranie)
Kurier DHL22,00 zł

Dostawa gratis od 1000 zł

Ilość
Na magazynie
Czas dostawy: 24h
Bezpieczne płatności

Kołnierz Fakro EHN-P

Został zaprojektowany pod takie pokrycia jak dachówka czy blacha wysokoprofilowana. Ze względu jednak na jego uniwersalność, może być stosowany w niemalże każdym pokryciu dachowym. Jedynym warunkiem jest posiadanie pokrycia dachowego, gdzie wysokość fali nie przekracza 90 mm. Wysokość fali to różnica pomiędzy najniższym a najwyższym punktem pokrycia (patrząc od strony zewnętrznej).

Wysokość fali w kołnierzach do okien dachowych

Kołnierz EHN-P standardowo stosowany jest do uszczelnienia pojedynczego okna. W przypadku zespoleń (okien montowanych obok siebie), konieczne jest zakupienie kołnierza do zespoleń. Aby kołnierz był prawidłowo osadzony, kąt dachu musi się mieścić w przedziale od 15° do 90°.

Kołnierz Fakro EHN-P

Budowa kołnierza uszczelniającego EHN-P

Budowa kołnierza EHN-P opiera na czterech podstawowych elementach, wykonanych z blachy aluminiowej. Są to elementy boczne, górny oraz dolny. Całość pokryta jest poliestrem, który nadaje kołnierzowi barwę szarą (RAL 7022). Element dolny zakończony jest wysokoplastycznym fartuchem, który ma za zadanie dopasować się do pokrycia dachowego. Fartuch od spodu pokryty jest masą klejącą, która gwarantuje odpowiednie doleganie do pokrycia dachowego. Standardowo kołnierz wyposażony jest również w kliny uszczelniające, które gwarantują ochronę przed śniegiem, liśćmi czy pyłem. W górnej części kołnierza zamontowana jest rynienka odwadniająca, której zadaniem jest odprowadzanie skroplonej pary wodnej z folii wstępnego krycia poza okno.

Elementy kołnierza

Budowa kołnierza Fakro EHN-P

1 - dolny element kołnierza z plastycznym fartuchem o długości 220 mm

2 - elementy boczne

3 - górny element

4 - blaszane paski mocujące kołnierz

5 - rynienka

6 - kliny uszczelniające

Fakro
Rozmiar
78x140
Typ pokrycia
Dachówka falista do 90 mm

Opinie