Okna dachowe 78x118

Jest 8 produktów.

Aktywne filtry

Okna dachowe 78x118 - idealny rozmiar

Okna w rozmiarze 78x118 są bardzo popularne w polsce jak i na świecie. Wiele osób szuka równowagi pomiędzy wielkością okna a jego funkcjonalnością. Dlatego wymiar 78x118 stanowi złoty środek między oknami w innych wymiarach. Nie jest on za duży, ale równocześnie do pomieszczenia dostaje się bardzo dużo dziennego światła. Dodatkowo wymiar ten pozwala na bezproblemowe użytkowanie i nie będziemy mieli problemu z utrzymanie okna w czystości.

Czy wymiar 78x118 okna dachowego będzie odpowiedni?

Jednym z najważniejszych parametrów okna dachowego jest jego wymiar.Wpływa on na wiele aspektów związanych z wystrojem wnętrza oraz ilością światła w pomieszczeniu. Jeżeli zależy Ci by okno nie było zbyt duże ale chcesz by ilość światła w pomieszczeniu była dosyć spora, okna dachowe w wymiarze 78x118 będą idealne dla ciebie.

Gdzie mogę zamontować okno dachowe w wymiarze 78x118?

Okna dachowe 78x118 można zamontować praktycznie na każdym dachu pod warunkiem, że spełnimy określone warunki. Podczas montażu okna należy pamiętać o kącie nachylenia dachu, którego zakres wynosi od 15° do 90°. Kolejną bardzo ważną sprawą rozstaw krokwi dachowych. Standardowo krokwie na dachu rozmieszczone są co 80 cm i jest to minimalna odległość by zamontować okno dachowe o szerokości 78 cm.

Ważne jest by prawidłowo dobrać kołnierze uszczelniające do okien dachowych 78x118. Jest to element, który odpowiada za szczelne połączenie okna dachowego z pokryciem dachowym. Rodzajów pokryć dachowych jest bardzo wiele, dlatego najlepiej jest skonsultować to z fachowcem lub doradcą.

Jakie okna dachowe w wymiarze 78x118 znajdziesz na Velno.pl?

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele rodzajów okien dachowych w tym rozmiarze. Oferujemy klasyczne okna dachowe drewniane w wymiarze 78x118, które sprawdzą się idealnie w pomieszczeniach. Oferujemy również szeroki wybór okien przeznaczonych do łazienek czy pomieszczeń o podwyższonej wilgotności.